Ekonomika
Darbs un nauda

“Altum” peļņa pirmajā pusgadā krietni sarukusi3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (“Altum”) peļņa šā gada pirmajos sešos mēnešos bija 2,5 miljoni eiro, kas ir vairāk nekā divas reizes mazāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn, liecina “Altum” nerevidētais ziņojums par finanšu rādītājiem šā gada pirmajā pusgadā.

2017.gada pirmajos sešos mēnešos “Altum” nopelnīja 5,41 miljonu eiro.

2018.gada pirmajā pusgadā “Altum” finanšu instrumentu portfelis pieauga par 6,8% jeb 30,9 miljoniem eiro. No finanšu instrumentiem visstraujākais pieaugums bija garantiju portfelim, kas ir pieaudzis par 16% jeb 29,1 miljonu eiro un 22% pēc darījumu skaita.

Segmentu griezumā lielākais apjoms portfelī ir mazo, vidējo un vidēji lielo uzņēmumu finansēšanas projektiem. Pirmajā pusgadā lielākais pieaugums bija segmentā privātpersonas – pieaugums par 26% jeb 19 miljoniem eiro. Portfeļa apjoms pārskata periodā pieaudzis arī segmentā mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī lauksaimnieku segmentā, turpretī samazinājies finanšu starpnieku segmentā – par diviem miljoniem eiro.

Pēc nozarēm, apstrādes rūpniecībai izsniegto garantiju portfelis veido 30%, ievērojams garantiju apjoms izsniegts arī tirdzniecībā 10% un būvniecībā 9%.

Saistītie raksti

“Altum” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar atbalsta finanšu instrumentiem – aizdevumiem, garantijām un ieguldījumiem riska kapitāla fondos – nodrošina finanšu resursu pieejamību uzņēmumiem un mājsaimniecībām, jomās, kuras valsts izvirzījusi kā atbalstāmas un svarīgas, tādējādi veicinot tautsaimniecības attīstību un sekmējot privātā kapitāla un finanšu resursu mobilizēšanu.

2017.gada jūnijā “Altum” saņēma starptautiskās kredītreitingu aģentūras “Moody’s” ilgtermiņa kredītreitingu “Baa1”, ar stabilu perspektīvas novērtējumu. Tāpat 2017.gada 24.oktobrī “Altum” obligācijas tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas Nasdaq Riga Baltijas parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.