Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks Rīgas domes ārkārtas sēdes laikā, kurā viņš tika atstādināts no vicemēra amata.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks Rīgas domes ārkārtas sēdes laikā, kurā viņš tika atstādināts no vicemēra amata.
Foto: Zane Bitere/LETA

Amatu zaudē Rīgas vicemērs. Kas notiks tālāk? 0

(papildināta plkst. 13.09)

Ar opozīcijas deputātu atbalstu Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (NDF) šodien tika atstādināts no vicemēra amata, kā arī atcelts no Rīgas Brīvostas valdes.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Par Baraņņika atcelšanu no vicemēra amata balsoja klātesošie “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR) deputāti, kā arī visi klātesošie opozicionāri, kopumā savācot 40 balsis.

Savukārt seši klātesošie neatkarīgie deputāti balsojumā nepiedalījās vispār.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc opozīcijas pārstāvju paustā, viņi atbalstīja Baraņņika atcelšanu no vicemēra amata, jo “viņš nav un nekad nav bijis piemērots vicemēra amatam”.

Vienlaikus opozīcijas turpmākais plāns paredz sasaukt trīs ārkārtas sēdes pēc kārtas, taču tajās nepiedalīties, tādā veidā radot pamatu domes atlaišanai.

Juridiski domi var rosināt atlaist, ja trīs sēdes pēc kārtas nav kvoruma sēdes sākšanai. Ja deputāti sāk lemt par darba kārtības jautājumu, taču kvoruma trūkuma dēļ nepieņem nekādu lēmumu, sēde vienalga skaitās notikusi. Rīgas domē kvorumu sastāda vismaz 31 deputāts.

Neilgi pēc Baraņņika atstādināšanas no vicemēra amata viņš ar opozicionāru atbalstu tika atcelts arī no Rīgas Brīvostas valdes.

Baraņņika atstādināšana un sadarbības pārtraukšana ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF) bija “Saskaņas” izvirzītā prasība GKR, lai turpinātu darbu koalīcijā.

Pēc “saskaņiešu” paustā, sadarboties uz NDF nav iespējams un šādu nostāju atbalstīja arī GKR vadība. Tikmēr Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, kas ir Baraņņika frakcijas biedri, pauduši viedokli, ka vienkārši valdošajai koalīcijai “ir neērti”.

Līdz ar sadarbības pārtraukšanu ar NDF, koalīcija paliek 28 deputātu sastāvā.

Baraņņiks amatā tika iecelts šī gada 29.martā, īsi pirms no amata tika atstādināts bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Rīgas mērs centīsies savākt koalīcijai vairākumu, pretējā gadījumā paredzot ārkārtas vēlēšanas

Reklāma
Reklāma

RIr nepieciešams veikt pārrunas, lai Rīgas domes koalīcijai nodrošinātu balsu vairākumu, pretējā gadījumā vienīgais ceļš ir ārkārtas vēlēšanas, žurnālistiem otrdien sacīja Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR).

Viņš norādīja, ka ar šodienas balsojumu nofiksēta situācija, ka domē eksistē mazākuma koalīcija ar 28 balsīm.

“Mums nepieciešams veikt pārrunas, lai nodrošinātu balsu vairākumu. Ja tas nesanāks, tad vienīgais ceļš ir ārkārtas vēlēšanas,” sacīja Burovs.

Viņš vēl nevarēja skaidri atbildēt, vai rītdien notiks kārtējā domes sēde, taču solīja to izlemt šīs dienas laikā.

“Esmu pajautājis opozīcijas partijām – ja viņi rītdienas sēdi plāno izmantot kā politisko platformu, lai virzītos uz domes atlaišanu, tad to nav vērts sasaukt, taču uzskatu, ka rītdien nav nekādi politiski strīdīgi jautājumi,” teica politiķis.

Par turpmāko domes darbu Burovs informēs preses konferencē šodien, plkst.16.30, un līdz tam brīdim no sīkākiem komentāriem atturēsies. Šajā laikā viņš plānojot sakārtot dažādas “saimnieciskas lietas”, taču kādas konkrēti – viņš nekomentēja.

Savukārt priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) aģentūrai LETA pauda viedokli, ka ar šodienas balsojumu koalīcijai “nosacīti ir izdevies spert soli stabilitātes virzienā”, taču ikviens saprot arī to, ka koalīcija ir mazākumā.

To, vai piedalīsies sēdēs, kuras tuvākajā laikā, iespējams, sasauks opozicionāri, frakcija vēl plānojot izsvērt kopīgā sanāksmē.

“Joprojām ir iespēja iet uz ārkārtas vēlēšanām vai arī var “mēģināt salīmēt visu kopā”,” sacīja Vladova, norādot, ka viņai būtu pieņemama jebkura sadarbība ar deputātiem, tostarp arī ar deputātu bloku “Rīgai!”, kuri, pēc viņas paustā, ir tendēti strādāt pilsētnieku, nevis savā labā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.