Amerikāņu kruīza ceļotāji atgriežas Baltijas jūrā 11

“Šis bijis grūts laiks Baltijas jūras reģionam, bet ir cerības, ka pakāpeniski atkal atgriezīsimies pie augšupejošas tendences, kā tas bija pirms pandēmijas un Krievijas sāktā kara sākuma Ukrainā”, situāciju nozarē komentē Jens Chr. Skrede, Cruise Europe izpilddirektors.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

Šī gada aprīlī Rīgas brīvostas pārvalde kopā ar Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru, Ro-Pax Terminal un Riga Cruiseship Agency piedalījās “Seatrade Global 2024”, kur pārstāvēja Rīgas ostu un pilsētu pasaules lielākajā kruīza tūrisma izstādē, tikās ar nozares partneriem un kruīza kompāniju pārstāvjiem, lai pārrunātu nākamo gadu kruīzu līniju plānus un aktuālās rezervācijas.

Foruma laikā gūts apstiprinājums, ka tuvāko gadu laikā Rīgas ostā varētu ienākt vairākas jaunas ASV kruīza līnijas, tāpat drīzumā varētu būt gaidāma dažu lielo kruīza līniju atgriešanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tuvāko trīs gadu laikā būtiski palielināt vizīšu skaitu Rīgas ostā plāno ASV kruīza kompānija Princess Cruises. Līnijas pārstāve Debbie Holbrook stāsta: “Pozitīvi skatāmies uz maršruta attīstību. Esam priecīgi atgriezties, un turpināsim vest mūsu kuģus uz Rīgu un citiem šī reģiona galamērķiem. Mūsu pasažieri tos mīl un augsti novērtē, un tie vienmēr ir īpaši mūsu kruīzu līnijai.” Šosezon Rīgā Princess Cruises līnijas kuģis būs vienu reizi, toties 2026.gadā jau oficiāli pieteikti 9 kuģu ienācieni vienas sezonas ietvaros.

“Ir sāktas sarunas arī ar ASV bāzētās kruīza līnijas Carnival Cruise Line vadību par Rīgas iekļaušanu tās tūrisma kruīzu maršrutā no 2026.gada. Tie ir lieli, skaisti premium klases kuģi, kas var atvest pie mums daudz tūristu, tāpēc šādas līnijas ienākšana Rīgā būtu liels panākums. Ja vien nepasliktināsies situācija reģionā, mums ir visas iespējas Rīgas ostā tuvāko gadu laikā ieraudzīt arī vairākus patiešām unikālus augstākā līmeņa kruīzu zīmolu kuģus, tādus kā Ritz-Carlton Yacht Collection kruīza jahtas un Explora Journeys kuģus, kas ir MSC ekskluzīvs nišas produkts,” “Seatrade Global” foruma laikā pārrunāto ieskicē Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks attīstības jautājumos Edgars Sūna.

Atzinīgu novērtējumu Rīga saņēmusi arī no amerikāņu ekskluzīvās nišas kruīza līnijas Silversea Cruises. “Šī gada kruīzu pārdošanas rādītāji reģionā liecina, ka Baltijas jūras maršruts ir pieprasīts arī bez Pēterburgas. Šī gada vasarai visas rezervācijas ir pilnas, un, ņemot vērā pozitīvo tendenci, domājam par vēl viena jauna kuģa palaišanu Baltijas jūrā uz nākamo sezonu,” tā Silversea Cruises pārstāve Susanna Capaccio, atzīmējot, ka Rīga ir ļoti skaista ar burvīgu vecpilsētu un gājējiem ērti sasniedzamiem apskates objektiem. “Esam novērojuši, ka kruīzu viesi, kas nezina par Rīgu neko daudz, pēc pilsētas apskates un ekskursijām atgriežas apmierināti un gandarīti. Saņemtais serviss un pieredze pārsniedz sākotnējās gaidas un ekspektācijas”, saka Susanna Capaccio.

“Kruīza nišas attīstībā kopīgi esam ieguldījuši lielu darbu, parādot Rīgu kā unikālu kruīzu ceļojuma galamērķi, nodrošinot teicamu klientu servisu ostā, stāstot par reģiona drošību, piedāvājot ceļotājiem daudzveidīgu un autentisku tūrisma pieredzi. Ir gandarījums par katru pozitīvu atsauksmi un jaunu kruīza līniju interesi par Rīgu, kas veicinās kruīzu pasažieru skaita pieaugumu, dos pienesumu Rīgas starptautiskajai atpazīstamībai un pilsētas ekonomikai”, saka Edgars Sūna.

Reklāma
Reklāma

Šī gada kruīza sezona Rīgas ostā sāksies jau rīt, 25.aprīlī ar franču kruīza kompānijas “Ponant” kuģa “Le Bellot” ienācienu.
Kopā šogad gaidāmi 67 kruīzu kuģu ienācieni, par 5 kuģu vizītēm vairāk nekā pērn.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.