Amsterdama aizliedz marihuānas smēķēšanu uz ielām.
Amsterdama aizliedz marihuānas smēķēšanu uz ielām.
Foto. EPA/Ramon van Flymen

Amsterdama aizliedz publisku zālītes smēķēšanu sarkano lukturu rajonā un ap kanāliem 12

Nīderlandes galvaspilsēta, kas slavena ar saviem liberālajiem likumiem par narkotiku lietošanu un seksa darbu, ir aizliegusi kaņepju smēķēšanu tās sarkano lukturu rajona ielās, paziņoja pilsētas varas iestādes.

Reklāma
Reklāma
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 14
Veselam
Jūs nekad vairs neēdīsit šos ēdienus, kad uzzināsit to sastāvu
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Lasīt citas ziņas

Amsterdamas mērs cer ierobežot noziedzību, aizliedzot smēķēt marihuānu publiski. Iedzīvotāji sūdzējušies, ka tūristu rosinātā naktsdzīve pilsētu padarījusi neapdzīvojamu, par to raksta Deutsche Welle.

Aizliegums, kas stājās spēkā maija vidū, ir paredzēts noziedzības un antisociālas uzvedības apkarošanai, lai uzlabotu apgabala iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Amsterdama ir populāra un tūristu iecienīta vieta, tās marihuānas kafejnīcas, kā arī bordeļi un striptīzklubi katru gadu piesaista miljoniem apmeklētāju. “Vecpilsētas iedzīvotāji ļoti cieš no masu tūrisma un alkohola, un narkotiku lietošanas ielās,” teikts pilsētas paziņojumā. “Tūristi piesaista arī ielu tirgotājus, kas savukārt izraisa noziedzību un nedrošību”.

Šis solis, ko Nīderlandes laikraksts “Het Parool” nodēvējis par “vēsturisku iejaukšanos”, ir daļa no plašākas kampaņas, kuras mērķis ir vērsties pret pilsētas “milzīgajām antisociālas uzvedības problēmām”. Iniciatīva nāk no Amsterdamas pirmās mēres sievietes Femkes Halsemas, kura ir apņēmusies padarīt pilsētu apdzīvojamāku tās iedzīvotājiem.

Ir ieviesti arī citi pasākumi, piemēram, alkohola lietošanas stundu ierobežošana un agrāka kafejnīcu, bāru, restorānu un bordeļu slēgšanas laika ieviešana. Aizliegums publiski smēķēt kaņepes attieksies tikai uz ielām, kuras ieskauj kanāli, kur atrodas pilsētas seksa preču veikali un striptīzklubi.

Taču, ja plānotie efekti netiks sasniegti, pilsēta ir paziņojusi, ka tā var attiecināt noteikumu arī uz marihuānas kafejnīcu terasēm.

Saskaņā ar Nīderlandes tiesību aktiem marihuānas lietošana ir tehniski nelikumīga, taču 1975. gadā tika dekriminalizēta mazāk par 5 gramu glabāšana. Principā tikai Nīderlandes iedzīvotāji drīkst iegādāties marihuānu tā saucamajās “kafejnīcās”, taču Amsterdamas veikali ir izņēmums.

Saskaņā ar Veselības ministrijas un pilsētas datiem visā valstī ir 570 šādu veikalu – saukti par kafejnīcām, no kuriem 166 atrodas Amsterdamā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.