Sports
Basketbols

Anete un pārējie – rīt vēlēs LBS prezidentu0


Anete Jēkabsone-Žogota ievēlēšanas gadījumā LBS ģenerālsekretāra portfeli uzticēšot Artūram Štālbergam.
Anete Jēkabsone-Žogota ievēlēšanas gadījumā LBS ģenerālsekretāra portfeli uzticēšot Artūram Štālbergam.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) juridiskie biedri rīt ievēlēs jaunu LBS prezidentu.

LBS ir 50 juridisko biedru, un tiem būs jāizvēlas viens vai viena no trim prezidenta amata kandidātiem – bijušo Latvijas izlases basketbolisti Aneti Jēkabsoni-Žogotu, bijušo Latvijas izlases basketbolistu Kasparu Ciprusu vai bijušo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Pirms vēlēšanām savas ieceres visplašāk darīja zināmas Jēkabsone-Žogota, rīkojot vairākas tikšanās ar medijiem, un vienīgā ir paziņojusi savu iecerēto LBS vadības komandu. Piemēram, Rīgas domes deputātes Anetes ievēlēšanas gadījumā LBS valdē būs “Radio SWH” valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics, sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans, jurists un Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Mārtiņš Dambergs un trīs lielāko pašmāju klubu – “TTT Rīga”, “VEF Rīga” un BK “Ventspils” – pārstāvji. Tuvojoties vēlēšanu datumam, atbalstu vienam vai otram kandidātam izteikuši daudzi basketbola sabiedrības pārstāvji. Jau pirms laba laika atbalstu Anetei izteica valstsvienības spēlētājs Jānis Timma, pagājušajā nedēļā – treneru armijas dūži Armands Krauliņš un Kārlis Muižnieks.

“Mīlu šo sporta veidu un kopš sešu gadu vecuma degu par basketbolu. Mans priekšstats par basketbola māju ir tāds, ka tai jābūt viesmīlīgai, ar sakoptu mauriņu. Un to var sasniegt ar komandu, kas tendēta uz rezultātu un ar uzvarētāja gēnu. LBS padomē piekritis strādāt bijušais LBS prezidents Ojārs Kehris. Pārējos šobrīd nesaukšu, jo vēl neesmu uzvarējusi vēlēšanās,” pirms gaidāmā notikuma saka Anete. Viņa iecerējusi, ka par LBS ģenerālsekretāru varētu kļūt pašreizējais Latvijas izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs, bet viņa līdzšinējo amatu piedāvās basketbolista karjeru beigušajam Kristapam Janičenokam.

Saistītie raksti

“Anetes atpazīstamība, enerģija un arī politiskā aizmugure ir liels pluss. Starptautiskajā reprezentācijā Anetei konkurences nav – viņu apbrīno un pazīst pasaulē, kas palīdz atvērt durvis. Manuprāt, LBS biedri darītu pareizi, ja viņi ievēlētu Aneti Jēkabsoni-Žogotu par prezidenti. Pēdējos gados basketbolā viss it kā notiek – tiesneši tiesā, basketbolisti spēlē. Taču rodas sajūta, ka tas ugunskurs ir apdzisis,” atgriežoties Latvijas basketbola apritē, spriež Ojārs Kehris. Iepriekšējos četrus gadus viņš darbojās FIBA finanšu komisijā.

Pārējie divi kandidāti Kaspars Cipruss un Raimonds Vējonis plašāku vīziju par savu iecerēto komandu nav publicējuši, taču noteikti uz šādiem jautājumiem atbildēs rīt LBS biedru sapulcē. Cīņa par prezidenta krēslu un ietekmes iegūšanu Latvijas basketbolā solās būt sīva, turklāt basketbols ir gluži kā sabiedrības spogulis – kur divi latvieši, tur trīs partijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.