Sports
Basketbols

Krauliņš un Muižnieks par Jēkabsoni-Žogotu, Strēlnieks par Vējoni0


Anete Jēkabsone-Žogota
Anete Jēkabsone-Žogota
Foto: Edijs Pālens/LETA

Nākamajā otrdienā norisināsies Latvijas Basketbola savienības (LBS) biedru sapulce, kurā notiks jaunā prezidenta vēlēšanas. Uz vakanto amatu ir trīs pretendenti – bijušie Latvijas izlases spēlētāji Anete Jēkabsone-Žofota un Kaspars Cipruss, kā arī valsts eksprezidents Raimonds Vējonis.

Piektdien vairākas Latvijas basketbola personības pauda savu nostāju un simpātijas. Treneri Armands Krauliņš, Kārlis Muižnieks un Maija Kubliņa publiski atbalstīja Jēkabsoni-Žogotu, kamēr izlases līderis Jānis Strēlnieks mudina balsot par Vējoni.

Armands Krauliņš: “Man ir bijuši seši basketbola prezidenti, starp viņiem līderis ir Miervaldis Ramāns. Liela personība, kas nāca no basketbola vides, pārējie tādi nebija, un varbūt tieši tāpēc viņu uzskatu par labāko. Redzu, ka arī Anete var būt tieši tāda prezidente, jo zinu viņas attieksmi un personību gan laukumā, gan ārpus tā. Par LBS prezidentu nevar kļūt basketbola līdzjutējs, vienalga ar cik labu CV.

Man nav nekas pret bijušo Latvijas Valsts prezidentu, bet šajā cīņā uzskatu, ka Anete ir pārāka. Anete varbūt vēl nav gatava tādām aizkulišu cīņām, kādas šobrīd notiek, bet ceru, ka 21.datumā mums visiem pietiks gaišā saprāta un par LBS prezidenti kļūs Anete Jēkabsone-Žogota.

Kārlis Muižnieks: “LBS ir nobriedusi pārmaiņām, ilgu laiku par prezidentu ir bijis cilvēks, kam nav bijusi tieša saistība ar basketbolu. Es gribu redzēt savienības prezidentu ar basketbola pieredzi un perfektu reputāciju, un Anete tāda ir. Piedevām tas, ja LBS vadītu sieviete, pēc manām domām būtu pluss gan starptautiski, gan arī tepat Latvijā. Aneti zinu personīgi jau daudzus gadus un esmu pārliecināts, ka basketbola atslēgas tiktu nodotas drošās rokās, jo viņa nekad nerīkotos ne tikai pretēji likumiem, bet arī morāles normām.

Maija Kubliņa “Viņa jau intervijās ir parādījusi, ka ir kompetentāka par citiem kandidātiem, turklāt viņa ir jauna un izskatīga, un tas ir svarīgi. Viņa saprot basketbola virtuvi. Anete kā spēlētāja ir iepazinusi basketbolu no A līdz Z un tikusi tik tālu, cik vien vispār šajā sporta veidā var tikt. Laiki ir bijuši visādi, pirms viņa uzvarēja Eirolīgā un kļuva par WNBA čempioni, Anete ziemā trenējās zālē, kur nebija pieslēgta apkure.

Gribas LBS vadībā jaunas vēsmas, un man šķiet, ka tur jābūt cilvēkam, kurš saprot basketbolu, es taču, piemēram, nevarētu tagad sākt trenēt florbolu vai rokasbumbu. Mūsu valstī gan ir pieņemts politiķiem vadīt vienu ministriju un nākamajā Saeimā citu, bet es nedomāju, ka tā ir pareizi. Man būtu liels prieks, ja Anete kļūtu par prezidenti.”

Jānis Strēlnieks: “Spēlējot Eirolīgas klubos ne brīdi neesmu aizmirsis, ka ne Ventspilī un Kijevā, ne Bambergā un Maskavā nebūtu nokļuvis, ja savulaik basketbolu nebūtu iepazinis un iemācījies spēlēt dzimtajos Talsos. Tāpēc man nav vienalga, kas notiek Latvijas basketbolā un, lai nebūtu pārpratumu, vēlos savu nostāju paust publiski. Man nav ne personīgu pretenziju ne antipātiju pret Aneti Jēkabsonu-Žogotu vai manu bijušo komandas biedru Latvijas izlasē Kristapu Janičenoku. Viņi bija izcili basketbolisti un ir labi cilvēki, tomēr uzskatu, ka ar spēlētāja pieredzi vien nepietiek, lai vadītu tik lielu organizāciju, kā LBS, jo tās vadītājam būtu jābūt ar lielāku pieredzi politiskā un administratīvā vidē.

Ticu, ka Anetei ir apņemšanās ievēlēšanas gadījumā īpašu uzmanību veltīt komunikācijai un sadarbībai ar visiem biedriem. Tomēr viņas komandas sastāvs neļauj domāt, ka to būs iespējams īstenot, jo izvēlētie padomnieki ne reizi vien publiskajā vidē ir izcēlušies ar Latvijas labākos spēlētājus noniecinošiem epitetiem un basketbola tēla graušanu.
Saistītie raksti

Spēlējot Latvijas izlasē vienmēr esmu saņēmis maksimālu atbalstu no LBS un neesmu saskāries ar tās neizdarībām, kas būtu traucējušas labi spēlēt laukumā. Tomēr saprotu, ka tik plašā saimniecībā viss nekad nebūs perfekti un arī sarunās ar Latvijā strādājošajiem basketbola cilvēkiem esmu dzirdējis par lietām, kurām vajadzīgi uzlabojami. Jābūt jaunām idejām un enerģijai tās īstenot, bet pārmaiņām jānotiek pakāpeniski.

Tāpēc domāju, ka pašreizējā situācijā piemērotākais kandidāts LBS prezidenta amatam ir Raimonds Vējonis, kura pieredze var palīdzēt apvienot dažādus basketbola cilvēkus, tai skaitā izmantojot arī Anetes un Kristapa enerģiju un vēlmi strādāt Latvijas basketbolam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
Gints Narogs: Susliku medību sezona beigusies. Kas sagaida Rīgas “Dinamo”?
16 stundas
LA
LA.LV
Sports
Koronavīrusa dēļ pārtrauc augstākā līmeņa velotūri Apvienotajos Arābu Emirātos
18 stundas
LE
LETA
Sports
Jātniekam Neretniekam otrā vieta sacensībās AAE
19 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
7 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
8 stundas