Anglijas futbola izlase Pasaules kausa izcīņu sāka ar graujošu uzvaru 6:2 pār Irānas valstsvienību.

Pasaules kausu futbolā angļi sāk vareni 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Pasaules kausā futbolā pirmajos divos mačos pārsteigumi nenotika, uzvaras izcīnot Ekvadoras un Anglijas izlasēm.

Ekvadora A grupas spēlē ar 2:0 uzvarēja mājinieci Kataru, kura rādīja gaužām blāvu sniegumu. Pirmo reizi bumba vārtos pabija jau spēles trešajā minūtē, kad pēc skaistas izspēles ar galvu precīzi sita ekvadoriešu uzbrukuma līderis Enners Valensija. Tiešraidi vērojošajiem skatītājiem tobrīd gan bija milzīgs pārsteigums, jo vārtu guvums netika ieskaitīts pēc VAR sistēmas tiesnešu iesaistes.

Soctīklos uzreiz parādījās ieraksti, ka Katara nopirkusi ne tikai šī turnīra rīkošanas tiesības, bet arī sev labvēlīgus rezultātus pašās spēlēs. Tas gan bija pārsteidzīgi, jo jāatzīst, ka ikdienas futbola fani īsti nepārzina spēles noteikumus, jo tajā momentā Kataras vārtsargs atradās tālāk laukumā par savas vienības aizsargu, bet aizmugures situāciju vērtē no pirmspēdējā aizsargājošās komandas spēlētāja.

Tie bija aptuveni desmit centimetri, bet aizmugures stāvoklis bija, ko tiesnesis ar aci nevarēja noteikt, bet VAR sistēma spēja. Enners Valensija gan bija neapstādināms, un jau 31. minūtē pēc diviem viņa precīziem sitieniem Ekvadora bija vadībā ar 2:0. Katara spēles otrajā pusē arī kaut ko mēģināja, bet tik švaka Pasaules kausa mājiniece, šķiet, Pasaules kausa finālturnīros nekad nav bijusi. Vakar šajā grupā savstarpēju spēli aizvadīja arī Nīderlande un Senegāla, kas tiek uzskatītas par šī kvarteta favorītēm.

Tikmēr B grupas pirmajā spēlē pērnā gada Eiropas vicečempione Anglija kā ar ceļa rulli pārgāja pāri Irānai, svinot uzvaru ar 6:2. Uzvarētājiem divus vārtus guva Bukajo Saka, pa reizei izcēlās Džads Belingems, Rahīms Stērlings, Markuss Rešfords un Džeks Grīlišs. Irāņu labā abus vārtus iesita Mehdi Taremi, pēdējos jau spēles noslēgumā kompensācijas laikā ar “pendeli”. Šis mačs bija ļoti ilgs, jo pirmajā puslaikā bija 14 kompensācijas minūtes, otrajā desmit.

Irāņiem pirmajā puslaikā nācās veikt piespiedu maiņu, jo pēc sadursmes ar komandas biedru degunu salauza un uz nestuvēm laukumu pameta vārtsargs Alirezs Beiranvands, kura vietā tika laists otrais numurs Hoseins Hoseini. Šāda rokāde diezin vai daudz iespaidoja spēli, jo Anglijai bija izteikts pārsvars, galarezultātā viņiem iespaidīga uzvara. Vēl šajā grupā vakar Velsa tikās ar ASV izlasi. Ar velsiešiem martā Eiropas čempionāta kvalifikācijā būs jāspēlē Latvijas izlasei.