Ukrainas kluba “Prometey” basketbolisti svin Latvijas–Igaunijas apvienotā čempionāta uzvarētāju titula izcīnīšanu.

Ukrainas basketbola klubs “Prometey” apvienotajā Latvijas–Igaunijas līgā tiek pie čempionu titula 3

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni 10

Ukrainas basketbola klubs “Prometey” apvienotajā Latvijas–Igaunijas līgā pēc pamatīgām grūtībām ceturtdaļfinālā finālturnīrā diezgan pārliecinoši un pelnīti tika pie čempionu titula.

Slobožanskas “Prometey” Ukrainā notiekošā kara dēļ šosezon mājvietu radusi Rīgā un jau pirms sezonas gan kluba budžeta, gan sastāva dēļ tika uzskatīta par galveno favorīti apvienotajā līgā. Papildu intrigu gan radīja traumu epidēmija ukraiņu rindās (ceturtdaļfinālā pret “Viimsi” bija vajadzīgas visas trīs spēles), tomēr, arī nespēlējot vairākiem līderiem, titulam pietika, jo arī “VEF Rīgai” rotācija bija sarukusi līdz septiņiem spēlētājiem.

Finālā “Prometey” uzvarēja ar 77:62. Izšķirošais bija spēles trešais nogrieznis, pēc kura rīdziniekiem bija -15, pēdējā ceturtdaļā atstarpi nesadeldējot. Uzvarētājiem 21 punkts Džianam Klavelam, kurš saņēma MVP balvu, tikpat sameta arī “VEF Rīgas” rezultatīvākais vīrs Kristers Zoriks, kurš iekļuva Zvaigžņu komandas sastāvā. “Vefiņš” apvienotās līgas finālā spēlēja ceturto reizi, bet pie titula tikuši vien pērn.

Noslēdzies NBA regulārais čempionāts un arī Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna sezona. Porziņģis sezonas nogali slimošanas dēļ izlaida, toties Bertāns sev ne pārāk veiksmīgo gadu pabeidza ar 19 pun­ktiem Dalasas “Mavericks” zaudējumā pret Sanantonio. Bertānam šī bija rezultatīvākā spēle sezonā, kurā viņš pirmajā puslaikā realizēja piecus tālmetienus.