Latvijā
Politika

Monika Zīle: Valsts uzturēs politisko spēku, kas neslēpj pretlatvisko ievirzi1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Valdis Semjonovs

Ja notiktu aptauja par to, cik lielā mērā cilvēki gatavi sponsorēt savu nelabvēļu ballīti, lielākā daļa izvaicāto pirmajā piegājienā laikam nesaprastu jautājumu.

Iespējams, daži meklētu tajā noslēpto atjautības uzdevuma āķi vai iedomātos izāzēšanu. Jo neviens, būdams pie pilna prāta, taču neapmaksās izklaidi, kuras dalībnieku mērķis ir potenciālā labdara skaļa zākāšana un iznīdēšanas plānojums. Pilnīgi loģisks secinājums.

Ar absurdu izpausmi ikdienā: 13. Saeimas vēlēšanās Latvijas Krievu savienība (LKS) ieguvusi 3,2 procentus, tāpēc turpmākos četrus gadus saņems valsts naudu darbības nodrošinājumam. Latvijas Krievu savienībai gadā tiks 19 180 eiro, četros gados – gandrīz 77 tūkstoši eiro.

Taisnību sakot, nav astronomiska summa. Stipri mulsina vienīgi tas, ka valsts uzturēs politisko spēku, kas ne mirkli nav slēpis savu pretlatvisko ievirzi.

Protams, pieņemts likums, kurš LKS dod tiesības uz finansējumu.

Viss notiek atbilstoši likumam. (Saskaņā ar likumu valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai partijai vai apvienībai, par kuru Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā divi procenti vēlētāju. Par katru iegūto vēlētāja balsi partija gadā saņem 0,71 eiro. Valsts naudu piešķir uz četriem gadiem. – Red.)

Taču jau viedais Aristotelis lika pie sirds saviem laikabiedriem, ka demokrātijā pastāv izpausmes, kuras patiesībā demokrātiju vājina. Šķiet, mums tagad ir iespēja šo procesu vērot tuvplānā.

Kaut arī man ļoti gribas ticēt, ka LKS nav svešas varas “piektā kolonna” Latvijā, dzīves pieredze un Ukrainā notiekošais liek saspringt ik reizi, kad Tatjanas Ždanokas draudze par sevi atgādina kareivīgiem lozungiem bagātinātos publiskos iznācienos.

Tie, bez šaubām, arī pašas līderes reklamēšanas pasākumi, un tādā ziņā mūsu politiķiem būtu vērts aizgūt viņas pieredzi, plānojot savu darbību ilgtermiņā.

Nolikdama pērn Eiropas Savienības Parlamenta deputātes mandātu un startējot 13. Saeimas vēlēšanās, kur viņas svītrošana no kandidātu listes bija nenovēršama, Tatjana Ždanoka ļoti savlaicīgi un tālredzīgi pirmām kārtām parūpējās krievu skolas aizstāvēšanas pasākumos uzspodrināt savu atpazīstamību.

Neko no savam elektorātam iepriekš apsolītā viņai nebija izdevies Briselē panākt, un krievvalodīgo tiesību patroneses zvaigznes mirdzums sāka dzist.

Nu tas ir uzpildīts un kādam laiciņam spožuma rezervju pietiks.
Saistītie raksti

Ždanoka patlaban sievišķīgi koķetē ar žurnālistiem, sacīdama, ka vēl nav izlēmusi par kandidēšanu uz Eiropas Parlamentu nākamvasar.

Bet gan jau Briseles krēslā viņu atkal iesēdinās par Latvijas nodokļu maksātāju naudu rīkoto LKS jauno akciju fanu balsis. Atbilstoši demokrātijas principiem un viedokļu dažādības brīvai izpausmei.

Taisām maciņus vaļā un turpinām apmaksāt šo nejēdzīgo ballīti!…

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Nomira 21 gadu vecā mamma un bērns piedzima nosmacis. Sākas tiesvedība par draudzi, kas izvēlējās neizglābt
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pensionāru federācija komentē pensiju celšanu un pastāsta, kāpēc daļa pensionāru būs apbēdināti 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Latvijas, Lietuvas, Polijas un Igaunijas prezidenti izplata paziņojumu Baltkrievijas prezidentam
1 stunda
LE
LETA
Laukos
Graudaugu rekordražas šogad nebūs. Eksperti vērtē situāciju graudkopības nozarē
56 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Pilnīgi visa zeme bija sarkana!” Pensionārs Paulis no Variņu pagasta neizpratnē par “sārtu lietu” 2
4 stundas