Krievijas mobilizētie karavīri pirms ceļa uz fronti
Krievijas mobilizētie karavīri pirms ceļa uz fronti
Foto. AP Photo

Aprēķināts, cik ilgs ir “vidējā krievu mobilizētā karavīra” mūžs Ukrainas frontē 52

60 dienas – tik ilgi pēc nosūtīšanas uz fronti Ukrainā izdzīvo vidējais krievu okupants. Tādus secinājumus izdarījusi novayagazeta.eu, analizējot gandrīz 10 000 ierakstu sociālajos tīklos.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Janvārī iebrucēju radinieki publicēja 850 ierakstu par kontaktu zaudēšanu ar saviem karā aizgājušajiem tuviniekiem “VKontakte” grupās – tas 6 reizes vairāk nekā pirmajā kara mēnesī, bet septītdaļa ierakstu savukārt saistīti ar pazudušo pērn meklēšanu pavasarī vai vasarā.

ISW: Krievija pie Bahmutas var zaudēt “Vagner” elites vienības

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaujā par Doneckas apgabala Bahmutu Krievija var zaudēt būtisku algotņu grupējama “Vagner” elites vienību daļu, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi. To varētu sekmēt Krievijas armijas neizdevīgais izvietojums pie pilsētas, kas Ukrainas karaspēkam rada iespēju iznīcināt krievu dzīvo spēku lielā skaitā.

Krievijas karaspēks tuvākajā laikā nespēs aplenkt Bahmutu, neciešot pamatīgus zaudējumus, secinājuši ASV domnīcas analītiķi. Kaujas darbību eskalācijā, kas pēdējā laikā novērojama pie Bahmutas, var tikt iznīcinātas visefektīvākās Krievijas karaspēka, arī “Vagner”, daļas, norāda analītiķi.

Krievijas Aizsardzības ministrijai būs grūti atrast aizstājēju tiem spēkiem, ko Maskava zaudē sadursmēs ar Ukrainas armiju šajā frontes sektorā. Lai gūtu panākumus pie Bahmutas, Krievijas armijas vadībai nāksies nosūtīt “Vagner” atbalstam savus gaisa desanta spēkus, vai arī atteikties no centieniem ieņemt šo pilsētu.

Krievi nepamierināti par "Azovstaļ" aizstāvju atbrīvošanu

“Ukrainai iespēja nodarīt kaitējumu “Vagner” vienībām līdz ar citām elites vienībām pilsētas kauju apstākļos ir visai ticama,” teikts ziņojumā. “Vagner” dibinātājs Jevgēņijs Prigožins nule kā paziņojis, ka Ukrainas armija pie Bahmutas iedzen viņa vienības lamatās.

Ukrainas aizstāvji izveidojuši vairākus grupējumus “Vagner” algotņu bloķēšanai un ielenkšanai, sūrojās Prigožins. Viņš atzina, ka šobrīd “klauvē pie visām durvīm”, lai glābtu savus karotājus, bet Krievijas vadība viņu nedzird.

Pirmdien tapa zināms, ka Ukrainas virspavēlnieka štāba sanāksmē valsts militārā vadība kopā ar prezidentu Volodimiru Zelenski pieņēmusi lēmumu turpināt Bahmutas aizsardzību.

Ukraina, Vuhledaras kaujas
Ukrainas karavīri pozīcijās pie Bahmutas
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.