Bojāgājušo krievu karavīru mātēm un atraitnēm dāvina kažokus; sievietes ir dziļi aizkustinātas 111

Bojāgājušo Krievijas armijas karavīru mātēm un atraitnēm Doņecķā un Luhanskā vietējā vara dāvina kažokus kā pateicību viņu ieguldījumam šajā svarīgajā lietā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Sievietes video atzīst, ka ir negaidīti pārsteigtas par šādu negaidītu valdības palīdzību un ka trūkst vārdu par šādu pateicību un uzmanību.

Tomēr pēc pāris dienām Telegram kanālos parādījās ziņa, ka šie kažoki sievietēm atņemti, ka vietā solīti kvalitatīvāki, taču vēl pēc brīža – ka šis tomēr bijusi kļūda un viņām nepienākas nekas. Tiesa gan, dažas, kuras no “mītiņa” bija aizgājušas ātrāk, palikušas ar kažokiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka par dažādiem sasniegumiem Krievijā mobilizētajiem sola zemi pie Baikāla ezera un dažādus citus labumus, kā arī miljonus rubļu balvā pirmajiem, kas atņems ukraiņu armijai solītos Rietumu tankus vai arī tos iznīcinās.

Ikdienas dzīve Ukrainā, Ļvivā

Irāna modificē Krievijai piegādājamos dronus, lai to kaujas galviņas varētu nodarīt maksimālu kaitējumu Ukrainas infrastruktūras objektiem, konstatējusi britu pētnieciskā organizācija “Conflict Armament Research” (CAR).

Irāna ir piegādājusi Krievijai simtiem bezpilota lidaparātu, un daudzi no tiem izmantoti uzbrukumos Ukrainas elektrotīkliem un enerģētikas objektiem.

CAR kopā ar Ukrainas militārpersonām pagājušajā mēnesī izpētīja Odesas apgabalā 2022.gada oktobrī atrasta Irānas drona “Shahed-131” nesprāgušu kaujas galviņu.

Kaujas galviņas sastāvs palīdz izskaidrot, kā Krievijas uzbrukumi Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai pēdējo mēnešu laikā ir izrādījies tik efektīvi.

Grupas analītiķi uzskata, ka aptuveni pusmetru garā kaujas galviņa steigā pārveidota ar slikti piestiprinātiem desmitiem mazu metāla fragmentu slāņiem, kas trieciena rezultātā izkliedējas lielā rādiusā. Papildus tiem gar kaujas galviņu izvietoti arī 18 mazāki “lādiņi”, kas sprādzienā izkūst un var caursist bruņas un radīt tādu kā “360 grādu” sprādziena efektu.

Reklāma
Reklāma

Šie elementi būtībā palielina kaujas galviņas spēju nodarīt plašus postījumus tādiem mērķiem kā spēkstacijas, sadales tīkli, pārvades līnijas un lieljaudas transformatori. Tie arī ievērojami apgrūtina remontdarbus.

Kaujas galviņas, kas paredzētas, piemēram, bruņutehnikas iznīcināšanai, ir konstruētas citādi, lai koncentrētu sprādziena trieciena spēku, norāda CAR.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.