Laukos
Politika

Apstiprina četru miljonu eiro piešķīrumu mazajiem lauksaimniekiem0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Dainis Bušmanis

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos noteikumus par valsts atbalsta piešķiršanas kārtību mazajiem lauksaimniekiem četru miljonu eiro apmērā.

Atbalsta mērķis ir motivēt lauksaimniekus integrēties tirgū, kā arī stiprināt to dzīvotspēju, sekmēt Latvijas reģionu apdzīvotības saglabāšanos un ainavu sakoptību.

Atbalstu paredzēts piešķirt, balstoties uz 2019. gadā iesniegtā vienotā iesnieguma datiem, ja lauksaimnieka:

• deklarētās dzīvesvietas adrese vai juridiskā adrese visā laikposmā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2019. gada 1. decembrim ir reģistrēta Latvijā ārpus republikas pilsētām;

• vienotā platības maksājuma vai mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas maksājuma saņemšanai deklarēto hektāru skaits 2019. gadā nepārsniedza septiņus hektāru;

• 2019. gadā tiešo maksājumu atbalstam noteiktā platība bija vismaz 0,3 ha ar laukaugiem, dārzeņiem, augļu kokiem vai aramzemē sētajiem zālājiem vai no 2019. gada 15. maija līdz 15. septembrim lauksaimnieka īpašumā bija lauksaimniecības dzīvnieki, kas ekvivalenti vismaz vienai liellopu vienībai.

Pēc šiem kritērijiem var izvērtēt, vai lauksaimnieks veic lauksaimniecisko ražošanu.

Atbalstu piešķirs kā vienreizēju maksājumu – papildinājumu ES tiešo maksājumu atbalstam, ja lauksaimnieka ES tiešo maksājumu summa par 2019. gadu bija vismaz 100 eiro un nepārsniedza 1200 eiro.

Valsts atbalsta summa lauksaimniekam veidos 50% no apstiprinātās ES tiešo maksājumu summas un lauksaimnieks kopumā varēs saņemt ne vairāk par 1250 eiro, skaitot kopā gan 2019. gada ES tiešo maksājumu atbalstu, gan valsts atbalstu.

Piemēram, ja šobrīd mazais lauksaimnieks saņem mazo lauksaimnieku atbalstu 500 eiro, valsts atbalsts būs 50% jeb 250 eiro.

Noteikumi “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība mazajiem lauksaimniekiem” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
4 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
Kas slēpjams jaunajai Tukuma vadībai? Īsi pirms apvienošanās veiktas vairākas pārmaiņas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Īvāns piketā pie Baltkrievijas vēstniecības: Uz cilvēkiem šauj, tāpēc mums šeit ir jābūt
40 minūtes
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sporta karaliene šobrīd pārdzīvo ne tos vieglākos laikus. Mūze pastāsta, cik par uzvaru varēja nopelnīt pirms pandēmijas
4 stundas