Publicitātes foto

Apstiprināti 28 ražošanas projekti 0

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Eiropas Savienības (ES) fondu programmā jaunu produktu ieviešanai ražošanā otrajā projektu atlases kārtā apstiprinājusi 28 projektus.

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

No otrajā kārtā 28 apstiprinātajiem projektiem viens ir apstiprināts bez nosacījuma, bet pārējie 27 projekti ir apstiprināti ar nosacījumu, proti, to iesniedzējiem ir jāveic precizējumi un jāizpilda izvirzītie nosacījumi, lai varētu slēgt līgumus par ES fondu projektu īstenošanu.

Apstiprinātie projekti papildinās to ES fondu projektu kopu, kuri jau tiek īstenoti šajā ES fondu programmā un ir apstiprināti pirmajā kārtā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tās ietvaros uzņēmumi veic ieguldījumus ražošanas un inovāciju attīstībā kopumā vairāk nekā 60 miljonu eiro apmērā, tostarp vairāk nekā 22 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) atbalsts.

Lielākais apstiprināto projektu iesniegumu skaits ir Rīgā un tās reģionā – apstiprināti 12 projektu iesniegumi par kopējo ERAF summu 12 miljonu apmērā. Bet otrs produktīvākais ir Zemgales reģions – apstiprināti astoņi projektu iesniegumi ar kopējo ERAF finansējumu 10 miljonu eiro apmērā.

Savukārt mazāk ERAF atbalstu plāno Vidzemes, Kurzemes un Latgales reģionā: no Kurzemes apstiprināti četri projektu iesniegumi par kopējo ERAF finansējumu trīs miljoni eiro, no Latgales – četri projektu iesniegumi par kopējo ERAF summu seši miljoni eiro, bet no Vidzemes – trīs projektu iesniegumi par kopējo ERAF summu astoņi miljoni eiro.

Pēc CFLA vēstītā, sadalījumā pa nozarēm lielāko ERAF investīciju apmēru plānots ieguldīt kokapstrādē – 43,8% no programmā pieejamā ERAF finansējuma, kur, īstenojot septiņus projektus, nozarē tiks ieguldītas ERAF investīcijas 17 miljonu eiro apmērā.

Savukārt metālapstrādē un mašīnbūvē ir lielākais apstiprināto projektu skaits – kopumā 12 iesniegumi ar kopējo ERAF finansējumu 11 miljoni eiro jeb 27,6% no pieejamā atbalsta.

Mazāk gan projektu skaita, gan investīciju apmērā tiks ieguldīts elektronikas jomā un informācijas tehnoloģijās – apstiprināti četri projektu iesniegumi ar ERAF finansējumu trīs miljoni eiro, kā arī ķīmijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – apstiprināti pieci projektu iesniegumi ar ERAF finansējumu trīs miljoni eiro.

Reklāma
Reklāma

Pārtikas rūpniecībā apstiprināti divi projektu iesniegumi ar ERAF finansējumu četri miljoni eiro, bet stikla rūpniecībā apstiprināts viens projekta iesniegums ar ERAF līdzfinansējumu vairāk nekā 0,5 miljoni eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.