Foto – Juris Kalniņš

Apturēja ātrvilcienu
 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti cīņu par “Latvijas dzelzceļa” kausu sāka, ar 3:1 uzvarot Miķeļa Rēdliha komandu Jaroslavļas “Lokomotiv”, un vakar tikās ar Kazaņas “Ak Bars”.

Vērtīgā ceturtā maiņa

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rīdzinieku šoruden pirmā spēle “Arēnā Rīga” bija patīkams pārsteigums – 8500 skatītāju tribīnēs un uzvara laukumā. Vārtus, spēlējot vairākumā, guva Miks Indrašis un Marsels Haščāks, kā arī Juris Upītis, kurš ar saviem partneriem ceturtajā uzbrucēju maiņā Artūru Kuzmenkovu un Mārtiņu Cipuli padarīja vēl citu vērtīgu darbu – nopelnīja vairākumu, ko realizēja Indrašis. Ar katru periodu uzlabojās spēle aizsardzībā, vārtos droši darbojās Mikaēls Telkvists, kuru atzina par labāko no mājiniekiem. Vienīgo ripu viņš ielaida mazākumā trīs sekundes pirms spēles
beigām.

Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols: “Ko gaidījām, to arī saņēmām – “Lokomotiv” ir jauna, aktīva, agresīva komanda. Labi, ka pirmajā trešdaļā neielaidām, komanda izpildīja, ko prasījām, – bija spēle aizsardzībā, bija arī vārtu momenti, un tos izmantojām. Ja beigās uzmanīgāk nospēlētu vārtu priekšā, man nebūtu nekādu pretenziju. Trešais periods mums vienmēr klibojis, bet šodien priecēja.”

Treneris slavē Miķeli

Viesu pirmajā maiņā spēlēja “Lokomotiv” kapteiņa asistents Miķelis Rēd-
lihs, vairākkārt bija notikumu centrā pie rīdzinieku vārtiem, bet trešajā periodā gandrīz sagādāja nepatikšanas savai komandai, kad viduszonā viņu apzaga Roberts Bukarts. “Lokomotiv” galvenais treneris Toms Rovs: “Rēdlihs noteikti ir pirmās maiņas uzbrucējs, aizvadīja lielisku treniņnometni un bija stabilākais spēlētājs gatavošanās posmā. Tagad viņš Jaroslavļā jūtas daudz ērtāk nekā pērn, mūsu saprašanās ir labāka. Lielisks hokejists!” Miķelim šī sezona būs otrā Jaroslavļā. Pirmā iznāca blāva – KHL turnīra 35 spēlēs vien septiņi punkti (3+4), tiesa, traucēja veselības problēmas, kas piespieda izlaist pasaules čempionātu.

Brālis bez darba

Miķelis pēc mača no latviešu žurnālistiem izvairījās, toties radās izdevība aprunāties ar Jēkabu – vidējo no trim hokeja brāļiem Rēdlihiem.

“Kā man iet? Nav ne vainas, trenējos un gatavojos, tikai pagaidām darba vieta nav atradusies. Varianti bija, taču neesam sarunājuši. Par KHL nedomāju – Krievijā ir leģionāru limits, kas attiecas arī uz latviešiem. Tādēļ jābūt hokejistu topā, lai dabūtu līgumu, bet apzinos, ka neesmu tajā. Skatos uz visu Eiropu – gribu spēlēt normālā komandā par normālu naudu. Uz zemākajām līgām gan neplānoju doties, jo atpakaļ tikt būs ļoti grūti. Jāapbruņojas ar pacietību, šobrīd nekāda satraukuma nav,” man pastāstīja Jēkabs
Rēdlihs, kurš iepriekšējās četras sezonas aizvadīja Rīgas “Dinamo”.

Līgums bija spēkā uz vēl vienu gadu, taču pēc kluba iniciatīvas tika lauzts. Ar nelielām domstarpībām, tomēr izmaksājot noteikto kompensāciju, un nevienam šobrīd pretenziju neesot. Maijā 31 gadu vecajam aizsargam tika veikta cirkšņa operācija, un trenēties ar pilnu slodzi viņš atsāka tikai pirms mēneša.

“Esam bariņš hokejistu bez līgumiem, trenējamies kopā. Strādājam pēc programmas, ko Jānim Spruktam sagatavoja Maskavas “CSKA”. Galvenais jau, lai darbs būtu sistemātisks, nevis kā ienāk prātā. No rīta trenējamies kopā, vakarā – katrs pēc saviem ieskatiem, piemēram, es eju uz bikram jogu. Protams, ir citādi, nekā gatavojoties kopā ar komandu, nevar pateikt, vai paveiktais apjoms ir tāds pats. Tikai spēlē būs redzams, vai jaudas pietiek. Bet veselību esmu sakārtojis un domāju, ka sezonai esmu sagatavojies pilnvērtīgāk nekā iepriekšējā vasarā.”

HOKEJS

“LATVIJAS DZELZCEĻA” KAUSA IZCĪŅA

A grupa

Rīgas “Dinamo” – Jaroslavļas “Lokomotiv” 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), Indrašis, Upītis, Haščāks; Kručiņins.