Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Gadījums ar lielo sodu pie “Rimi”: Vai šoferītis iznerrots pēc pilnas programmas? 9

“LA” lasītājam rīdziniekam Vilnim Mencam kurš 12. septembrī bija novietojis automašīnu stāvvietā pie “Rimi” lielveikala, nepamanīdams šīs stāvvietas lietošanas noteikumus, SIA “EuroPark Latvia” tomēr likusi samaksāt sodu. Tiesa, tas mīkstināts. Agrāk uzlikto 25 eiro vietā Mencas k-gam tagad jāsamaksā 10 eiro.

Kā 13. septembrī man stāstīja Mencas k-gs, stāvvietā automašīna bijusi novietota tikai aptuveni 15 minūtes (skat. “LA” publikāciju 14. septembrī “Pret nepelnītu sodu jāprotestē”). Kad SIA “EuroPark” jautāju, vai patiešām par 15 minūtēm jāsaņem tāds sods, klientu apkalpošanas operatore atbildēja, ka tādi esot šīs stāvvietas lietošanas noteikumi. Un ieteica pārkāpējam vērsties ar rakstisku iesniegumu uzņēmuma birojā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 8. Ja būšot saglabāts lielveikala pirkuma čeks, kas tādējādi pierāda īslaicīgo atrašanos tirdzniecības centrā, tad varētu arī atbrīvot no šī soda. Tāpēc Mencas k-gs iesniegumam bija pievienojis gan pirkuma čeku, gan bankomāta kvīti, kurā redzams laiks, kad atradies tirdzniecības centrā. Tomēr šonedēļ saņēmis atbildi, ka pirkuma čeks un bankomāta kvīts neesot pietiekami pierādījumi, lai atbrīvotu no soda. Turklāt ierakstīto vēstuli ar paziņojumu par soda naudas lielumu saņēmis 3. oktobrī. Tajā paziņots, ka 10 eiro jāsamaksā līdz 2. oktobrim (!) Ja nesamaksās laikā, tad soda nauda palikšot agrākā apmērā – 25 eiro.

Kā noskaidroju, autostāvvietu pie lielveikala “Rimi” A. Deglava ielā 110 drīkst izmantot bez maksas pusotru stundu, uz automašīnas priekšējā paneļa aiz vējstikla novietojot zīmīti ar informāciju par laiku, kad tā novietota stāvvietā, vai ievadot automašīnas valsts reģistrācijas numuru elektroniskās reģistrācijas kioskā, kas atrodas telpā aiz ieejas durvīm lielveikalā. Par noteikumu neievērošanu – sods.

Tomēr šķiet, ka “EuroPark Latvia” iznerrojis pensionēto rīdzinieku, kā saka, pēc pilnas programmas. Vispirms paši iesaka ar iesniegumu un pierādījumiem ierasties uzņēmuma birojā. Pēc tam atzīst, ka ar šiem pierādījumiem nepietiek, lai atbrīvotu no soda. Visbeidzot piesūta paziņojumu par maksājumu, kuru nav iespējams samaksāt laikā.

Mencas k-gs nav vienīgais, kurš, nepamanīdams šīs stāvvietas noteikumus, iekritis tādā ķezā. Redakcijai piezvanīja arī Jānis Zeļenkovs, kurš par šādu pārkāpumu tāpat ticis sodīts ar 25 eiro. Kad devies uz uzņēmuma biroju ar rakstisku iesniegumu, kā viņš apgalvo, sargs nemaz neesot laidis iekšā.

Kāpēc A. Deglava ielā 110 autostāvvietas lietošanas noteikumi atšķiras no citās autostāvvietās ieviestajiem? Piemēram, pie “Rimi” lielveikaliem K. Valdemāra ielā 112 vai Pulkveža Brieža ielā 33A autostāvvietu lietošanas noteikumi ir pavisam citi. Citās autostāvvietās pie “Rimi” lielveikaliem par auto novietošanu nav jāmaksā vispār.

SIA “EuroPark Latvia” valdes loceklis Mārtiņš Meisītis saka, ka autostāvvietu lietošanas noteikumi atšķiras tāpēc, ka zemei un uz tās esošajām ēkām ir dažādi īpašnieki, tāpat dažādi ir viņu izvirzītie noteikumi šo autostāvvietu apsaimniekošanā, kurus nodrošina uzņēmums SIA “EuroPark Latvia” un kurus bez īpašnieku piekrišanas grozīt nevarot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
Šlesers: “Jāsēžas ar amerikāņiem pie galda un skaidri jāpasaka: mēs gribam kopā ar jums uzbūvēt atomelektrostaciju”
VIDEO. Krievijas iedzīvotāji ielu intervijās atbild uz jautājumu – vai viņi atbalstītu “specoperāciju” pret Somiju vai Zviedriju?
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Lasīt citas ziņas
Uzbrucējs Teksasas skolā nošauj 19 skolēnus
“Mēs atsakāmies braukt uz slaktēšanu.” Doneckas kaujinieki atsakās karot
VIDEO. Traģēdija vai sakritība? Kādā Rīgas skolā audzēknis iesit skolotājam pa žokli: pedagogs nokļūst slimnīcā, bet vēlāk nomirst
Anita Muižniece: Nav iespējama vienota sabiedrība, ja bērnus šķirojam pēc valodas
VIDEO. “Es apmierināju savu ziņkāri….”: pašmāju aktieris Jurijs Djakonovs reiz esot nofilmējies “pieaugušo filmā”
12:54
Kremļa plānotais zibenskarš izvērties par krievu karaspēka barbarisku vardarbību pret civiliedzīvotājiem
12:53
“Mani visvairāk apbēdina, ka tā puse, kura ir par labiem zēniem, baidās to izteikt.” Aivars Broks par sabiedrības seliedētību Daugavpilī
12:35
VIDEO. Patiess un ļoti emocionāls video: ko postošais karš ir atņēmis ukraiņu ģimenēm
Atbalsta samazinājuma dēļ Rīgā uz citām mītnēm īsā laikā jāpārvieto 570 ukraiņu bēgļi
Apinis: Latvijā ir vismaz 10 zinoši ārsti, kuri jau šodien varētu vadīt veselības ministriju labāk par pianistu
Skatītājs jautā: Kāpēc Ukraina nevar samaksāt privātajām militārajām vienībām, lai tās karotu viņu pusē?
“Sievietes dažreiz vakariņu vietā izvēlas kefīru, bet tā nedariet!” Dziedātāja atklāj, kā, atsakoties no cukura un piena, mainīja dzīvi
Sārts: Krievija gatavojas pamiera sarunām ar Ukrainu, grasoties atņemt tai atsevišķas teritorijas
“Trešdaļai no mums nemaz nav uzkrājumu!” Ekonomists atklāj, kā straujais apkures cenu kāpums ietekmēs mūsu maciņus
Ciklona ietekmē maija pēdējās dienas Latvijā būs vēsas un lietainas
“Maiji rāva sirdis cilvēkiem ārā, tāpēc jau nejaucam nost viņu piramīdas!” Bikše par atbrīvošanos no “Padomju mantojuma”
Eksperte: Krievija savu auditoriju sāk gatavot ilgākam karam Ukrainā
“Šis laiks ieplēš rētas.” Saruna ar režisori Lauru Grozu
Ķirsis atklāj, cik varētu izmaksāt pieminekļa Uzvaras parkā demontāža
VARAM ministra interese par azartspēlēm neatslābst
Krievijas iebrukums Ukrainā var kļūt par Trešā pasaules kara sākumu
“Kod kurā pirkstā gribi, visur būs kāds skandāls!” Kādēļ ģenerālis izvēlēts politiskam amatam
Ja Ukraina ir mobilizējusi 700 000 karavīru, kas ir pret 200 000 krievu, tad kāpēc ukraiņi neuzvar?
“Narkotikas, izpostīti viesnīcu numuriņi, ballīšu noslēgums slimnīcā,” pēc vētrainas kopdzīves Mosas liecība Depa tiesā varētu būt izšķiroša
“Es esmu pret vardarbību un toksiskām attiecībām!” “Māmiņu klubs” vadītāja Beitika aicina vardarbībā apsūdzēto reperi Strūbergu uz atklātu interviju televīzijā
“Karš nebeigsies, krievi sāks vēl asiņaināku un apjomīgāku ofensīvu!” Zelenskis firmām, kas pamet Krievijas tirgu, piedāvā turpināt darbu Ukrainā
Vaicājam Rajevam! Cik apdraudēti ir Ukrainas reģioni, kuros nenotiek tieša karadarbība?
Maestro Raimonds Pauls atklāti pasaka, ko domā par “Uzvaras” pieminekļa nojaukšanu
VIDEO. Maskaviete par karu Ukrainā: “Mēs esam palikuši vieni paši. Mūs visi neieredz. Un pareizi dara.”
Kā izaudzēt tādus tomātus un gurķus, kādi auga vecmāmiņas siltumnīcā?
Garda uzkodiņa – avokado ar garnelēm