Žoriks piebiedrojies copmaņiem atklāšanas parādē.
Žoriks piebiedrojies copmaņiem atklāšanas parādē.
Foto: Aldis Sāvičs

Spiningotāji Kaņiera ezera laivu bāzē samulsina balto gārni Žoriku 0

Aldis Sāvičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Spiningotāju komanda no ZS “Karotītes” ar noķertajām un atlaistajām līdakām izcīnīja lielo ­balvu elpojošos, ūdensnecaurlaidīgos kostīmus.

 

EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 99
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 169
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nav vēlams šodien uzsākt kaut ko jaunu. Pat plānot to nevajadzētu! Horoskopi 26.oktobrim 1
17 stundas
Lasīt citas ziņas

Agrā sestdienas rītā balto gārni Georgiju jeb Žoriku, kā viņu mēdz dēvēt bērni, Kaņiera ezera laivu bāzē pamodināja neierasti agra rosība, un, lai gan šis pieradinātais putns, kuram, kā smej laivu bāzes uzraugs Anatolijs, esot dubultpilsonība, Latvijas un Spānijas vai Portugāles (par to vēl strīdoties ornitologi), par cilvēku uzvedību zina visu vai gandrīz visu, tomēr apmulsa par ļaužu grupas mērķtiecīgo rīcību pēc iespējas ātrāk iekraut laivā visu nepieciešamo, un aidā, ezerā.

 

Jau kļūst karsti

Un kā nu ne, ja sācies “Mammasdabas” atvērto spiningošanas sacensību otrais posms un jāvāc tik vērtīgie punkti cīņā par balvām. Un te nu uzreiz jāteic, ka lielākajai daļai copmaņu, kuri atradās tabulas augšgalā, kaut kas ar shēmošanu un plānošanu nogāja greizi, un no avangarda iepriekšējā posmā Lielauces ezerā tie pārcēlās uz arjergardu Kaņiera posmā, tādējādi izlīdzinot rezultātu tabulu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Savukārt Lielauces posma otrās vietas ieguvēji z/s “Karotītes” Dainis Podžuks un Andris Kuš­ķis nodemonstrēja līderu cienīgu sniegumu, noķēra astoņas līdakas, trīs asarus un godam nopelnīja pirmo vietu.

Rinalds un Zigmārs Bērziņi (“Bērzi”) noķēra divus asarus un divreiz mazāk līdaku nekā laureāti, bet Rinalda šīs dienas lielākā līdaka 77 centimetru vērtē nodrošināja tās pieveicējam “Lucky John” mānekļu somu no SIA “Salmo”, bet komandai otro vietu posmā. Savukārt tikai par nieka 53 punktiem ar piecām līdakām un pieciem asariem no otrās vietas atpalika Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručin­skis (“DM TEAM”), viņiem trešā vieta.

 

Jāpārkāpj astei

Jā, to, ka kaķim viņi ir pārkāpuši un tagad vairs jāpārkāpj tikai tā astei, Dainis Podžuks un Andris Kušķis (“Karotītes”) sestdien Lielauces ezerā notikušajās “Mammasdabas” atvērtajās sacensībās spiningošanā, izcīnot augsto otro vietu, pierādīja visā pilnībā, un pašreiz ir visreālākie pretendenti uz galveno balvu.

Lai šos vīrus nobīdītu no sacensību goda pjedestāla augstākā pakāpiena, kādai no viņiem vistuvāk esošajām komandām jāieņem augstākā – pirmā – vieta, bet “Karotītēm” jābūt zem septītās pozīcijas.

Šim scenārijam, redzot Daiņa un Andra prasmes un cīņas sparu, es tā īsti neticu, bet neteikšu hop, kamēr neesmu pārlēcis, Merfija likumi darbojas visur – uz zemes, gaisā un ūdeņos. Bet tagad par visu pēc kārtas.

 

Otrā elpa

Un te nu uzreiz jāteic, ka rīta agrumā, kad sacensību dalībnieku laivas devās ezerā, tas gluži kā rūķītis, tinies zaļā, ar dzērveņ­ogām nobārstīta sūnekļa mantijā, savu spožo ūdens vaigu bija paslēpis aiz bieziem miglas vāliem, tā gludajā ādā nerēgojās neviena vēja tēva ievilkta krunciņa. Censoņi meta, mainīja mānekļus, meta atkal, bet rezultāti bija gaužām švaki, tādi tie bija līdz brīdim, kad vēja tēvs noskaitās, miegamici ezeru sapurināja tā nopietnāk un reizē ar ezeru atmodās arī līdakas un asari.

Izskatās, ka to visveiksmīgāk savā labā izmantoja Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”), nostājās tabulas augšgalā un “Karotītes” divu līdaku attālumā tā arī noturēja, bet Andri un Daini gandrīz apsteidza turnīra pastarīši Guntars Lujāns un Edgars Romanovskis (“Asaris arī cope”), vienīgi otrās vietas ieguvēju lielā (93 cm) līdaka noturēja tos pieklājīgā attālumā.

Vīri no “Karotītēm” cerēja, ka kopā ar otro vietu iegūs arī balvu par lielāko līdaku, bet kas tev deva, Matīss Ruša (“Zemgaļi”) pierādīja, ka sacensībās katrs centimetrs ir no svara, iemānīja mērsilē 94 centimetrus garu skaistuli un apliecināja, ka viņš kopā ar pārinieku Edgaru Kukuti ir liellīdaku speciālisti.

 

Ļoti pārliecinoši

“Mammasdabas” spiningošanas sacensību uzvarētāji Andris Kušķis (no kreisās) un Dainis Podžuks.
Foto: Aldis Sāvičs

“Mammasdabas” spiningošanas sacensību galvgalī pirms ceturtā, noslēdzošā posma esošie Dainis Podžuks un Andris Kušķis (“Karotītes”) bija diezgan stabilā vadībā, un, lai izcīnītu lielo balvu – divus vasaras-rudens elpojošos, ūdensnecaurlaidīgos kostīmus no SIA “Salmo”, konkurentiem atstājot vien iespēju pacīnīties par citām balvām, viņiem pietika ierindoties pirmajā sešniekā.

Jau ar pirmajām sacensību minūtēm, kad lomu lapā sāka birt pirmās fiksētās ieskaites zivis, bija skaidrs, ka šie vīri ies līdz galam.

Līdz galam bija nobrieduši iet arī Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (“Komanda”). Līderi tabulas augšgalā mainījās ik pa pārdesmit minūtēm, bet tad, kad līdz sacensību beigām bija palikušas vien pāris stundas, stobros spēcīgu pulveri salādējuši, izšāva Mārtiņš Kampāns un Dmitrijs Kručinskis (“DM TEAM”). Un izšāva tā, ka noskanēja pa visu ezeru, viņiem arī lielākā 83 centimetrus gara līdakmamma, par ko balva no SIA “Salmo” – jostas mānekļu soma, bet tuvākie konkurenti tika atstāti tālu aizmugurē.

Ar divreiz lielāku punktu summu un pieveikto līdaku skaitu Mārtiņš un Dmitrijs Kaņiera posmā izcīnīja skaistu uzvaru, kas ļāva šai komandai ierindoties kopvērtējuma augstajā trešajā vietā, balvā saņemot SIA “Laivu depo” sarūpēto balvu. Aigars un Kaspars no “Komandas” Kaņiera posmā ieguva stabilu trešo vietu, tikpat stabili ierindojoties kopvērtējuma otrajā vietā un balva no SIA “Dole Marine”.

Bet milzīgu aukstasinību un augstas raudzes sportistu cienīgu stabilitāti ar trim otrajām un vienu pirmo vietu parādīja Dainis un Andris (“Karotītes”) un tomēr izcīnīja lieliskus makšķerēšanas kostīmus. Kad pēc apbalvošanas ceremonijas mielojāmies ar cienastu, kuru saviem draugiem makšķerniekiem bija sarūpējuši sacensību organizatori VAS “Latvijas valsts meži”, uz nelielu sarunu aicināju Daini Podžuku.

 

Kas ir šī panākuma atslēga?

Dainis Podžuks: “Mammasdabas” rīkotajās sacensībās piedalāmies ceturto gadu, bijām izcīnījuši godalgotas vietas pa posmiem, bet pamatā visu laiku kopvērtējuma tabulā mīcījāmies kaut kur pa vidu. Ezeri jau arī tādi viltīgi, lai gan es Kaņieri saucu par savējo jau gadus piecpadsmit, esam pamanījušies tur palikt gan pa nullēm, gan arī izcīnīt uzvaras. Panākumu pamatā laikam ir tas, ka sākām visam šim procesam pieiet ar nopietnu domāšanu un analīzi, kurā vietā konkrētos laika apstākļos uzturas zivis un kas tām labāk garšo. Nu nav jau tā, ka kabini galā visu, kas ienāk prātā, met un velc!

 

Kas piesaista sacen­­­sībām?

SAISTĪTIE RAKSTI

Raitā un pārdomātā organizācija, lieliski sacensību dalībnieki, tādus par pretiniekiem pat nevar saukt, braucu uz mačiem, lai tiktos ar domubiedriem un draugiem, parunātos, padalītos pieredzē. Katrā sacensību dienā atrodam kaut ko jaunu, nezināmu, kas palīdz augt un pilnveidoties makšķerēšanas gudrībās.

 

Vai “LVM” apsaimniekotajos ezeros zivis ir?

Ir! Par to esam patīkami pārsteigti, lai arī slodze uz ezeriem, sevišķi Kaņieri un Lielauci, ir liela, zivis ir un kādas vēl. Var redzēt, ka apsaimniekotāji strādā pie ilgtermiņa zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas.

 

Nākamgad tiksimies?

Noteikti!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Brāļi nelikumīgi nomedī aļņus un tagad izcieš cietumsodu, lai gan notikuma vietā pieķerti netika 32
Nedēļa
LD
Linda Dombrovska
Medības
Daudz neskaidrību, bažu un neizpratnes: ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās medniekiem ārkārtas situācijā? 14
16. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Medības
“Cepiens” par medību atļaušanu pilsētās 13
15. oktobris, 2021
LA
Latvijas Avīze
Medības
Staltbriežu riests – brīdis, kad staltbriežu dzīvē dominē kaislības un cīņa
18. septembris, 2021
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 99
5 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 169
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Nav vēlams šodien uzsākt kaut ko jaunu. Pat plānot to nevajadzētu! Horoskopi 26.oktobrim 1
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 23
23 stundas
Inita Šteinberga
Ziņas
Lai nākamgad āboli būtu bez tārpiem un plūmes nepūtu, jāsāk rosīties jau tagad
14 stundas
Lasīt citas ziņas
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Ar spiningu uz ietves: ūdens pieejamība ir tik liela, ka katru dienu Rīgas centrā vajadzētu redzēt ap simts makšķernieku 3
6. augusts, 2021
ME
Medības
Medības
VIDEO. Lūsis bija jau 15 metru attālumā un šņākdams nāca virsū…Arvien biežāk ziņo par “drosmīgajiem” lāčiem, vilkiem un lūšiem 54
26. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Medības
FOTO, VIDEO: “Ļoti raitā solī nāca…” Krišjānis sastapies ar lūsi “aci pret aci” 12
19. jūlijs, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Samazinās dažādu dzīvnieku, kukaiņu un augu sugu daudzveidība. Jāaizliedz medības un makšķerēšana? 25
17. jūlijs, 2021
LD
Linda Dombrovska
Medības
Barviks: Es baidos, ka lāči drīz vien sapratīs, ka Latvijā, atšķirībā no Igaunijas, viņus nemedī 49
27. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Dzirdēju, ka krūmos kaut kas ierūcās”: trillera cienīgi notikumi Ziemeļvidzemē – Matīss aci pret aci satiek lāci 35
7. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ulberte: Skaistumkopšanas pakalpojumi aizies ēnu ekonomikā 50
6 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Latvija pirmajā vietā? Katastrofālā situācija valstī neliek pārskatīt partijas pozīciju 23
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Latvijas ļaudis ir aizkaitināti, saniknoti un dusmīgi par varas sastrādāto cīņā ar pandēmiju. Egila Līcīša feļetons 99
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pēcpusdienā no rietumiem ieradīsies lietus 6
4 stundas
AJ
Atis Jansons
Ziņas
Neadekvātu stūrētāju kļūst vairāk un vairāk. Vai šoferiem vajadzēs noteikt “tehnisko” apskati? 28
3 stundas
LA
LA
Ziņas
Rīgas brīvostā testē zemūdens dronu tehnoloģijas 2
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“To, ka esmu gejs, apzinājos jau pusaudžu vecumā…”: Rinkēvičs atceras savu publisko “iznākšanu no skapja”
6 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Ģirģens: Latvijā ir haoss – paskatās, kas notiek “Twitter” un tad domā, ko darīt
18 minūtes
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 25.oktobra līdz 1.novembrim: stāda krūmus un augļukokus, novāc pēdējos sakņaugus 2
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sātīgie biezpiena plācenīši ar dārzeņiem
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. 95 gadus vecās karalienes Elizabetes II pienākumus pārņēmis mazdēls princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone 23
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Hosams Abu Meri mājsēdes laikā spiests apgūt jaunas prasmes: sievai atteikt nevar! 54
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Dzejniece Magone Šutoviene šķiras no vīra un nolēmusi mainīt arī uzvārdu – uz pavisam jaunu 64
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Esam savā ziņā kļuvuši par celmlaužiem!” “Prātinieki” pārsteidz ar sensacionālu koncertfilmu, kas skatīta jau 31 valstī 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Nekaunīgs tītars ieknābj sievietei. Viņas spiedziens sasmīdina visu tītaru baru 7
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Šis ir skarbs patiesības mirklis!” Rēvalds par dubultmorāli un izlikšanos Covid-19 pandēmijā 169
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Sabiedriskā transporta atlaižu haoss mājsēdē, pat satiksmes ministrs iebilst un nesaprot 59
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“To, ka esmu gejs, apzinājos jau pusaudžu vecumā…”: Rinkēvičs atceras savu publisko “iznākšanu no skapja”
12:18
LA
LA.LV
Ziņas
Ģirģens: Latvijā ir haoss – paskatās, kas notiek “Twitter” un tad domā, ko darīt
12:06
LA
LA
Ziņas
Rīgas brīvostā testē zemūdens dronu tehnoloģijas 2
11:01