Kultūra
Mūzika

Ar ērģeļmūzikas koncertu pieminēs komponistu, pedagogu Imantu Mežaraupu0


Koris “Amenda” Talsu ev. lut. baznīcā, kur notiks koncerts.
Koris “Amenda” Talsu ev. lut. baznīcā, kur notiks koncerts.
Foto: koris “Amenda”

Svētdien, 14. oktobrī plkst. 11.30 Talsu evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs komponista, pedagoga, diriģenta Imanta Mežaraupa atceres pasākums “In memoriam. Imants Mežaraups – 60”, vēsta Latvijas Komponistu savienība.

Šoreiz pirmo reizi tiks atskaņota Imanta Mežaraupa ērģeļmūzika. Koncertā piedalīsies Latvijā pazīstamā ērģeļniece Lilita Ozola, vijolniece Anda Kostanda, Imanta Mežaraupa audzēkņi – Dženifere Rumpāne un Matīss Cinis, kā arī Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes koris “Amenda”.

Imants Mežaraups, spēcīga un spilgta personība, dzimis Filadelfijā, ASV, 1958. gada 10.oktobrī. Uz dzīvi Latvijā pārcēlās 1996. gadā, strādāja par pedagogu Latvijas Mūzikas akadēmijā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas vidusskolā. Pēc četriem Latvijā pavadītiem gadiem viņš vēl kādu laiku pavadīja pedagoga darbā ASV, taču 2003. gadā atgriezās Latvijā uz palikšanu.

Dzīves laikā Imants Mežaraups saņēmis dažādas balvas un godalgas ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Pēdējā balva viņam bija “Autortiesību bezgalības balva 2012” par skaņdarbu “Musica arcuata” stīgu orķestrim.

Imants Mežaraups aizgāja mūžībā 2013. gadā 21. jūnijā, nesagaidot savu 55.gadu jubileju. Komponista atdusas vieta ir Aknīstē, Tunķeļu kapos netālu no viņa dzimtas mājām “Brūveri”. Imants Mežaraups vēlējās uz visiem laikiem palikt Latvijā un radoši strādāt, bet viņa dzīve pārtrūka pārāk agri.

Vairāki simti Latvijas jauno mūzikas profesionāļu atceras Imantu Mežaraupu, kā ārkārtīgi zinošu un daudzpusīgu pedagogu, atraktīvu un harizmātisku personību. Mūziķi, orķestri un ansambļi izpilda viņa kompozīcijas, kurās savijas intelektuālā un emocionālā stīga.

Ieeja koncertā bez maksas.

LA.lv