Foto – Shutterstock

Ar putām var pietikt. Padomi koka karkasa mājas siltināšanai 1

Manai mājai ir koka karkass, kas pildīts ar skaidbetonu, kantē apšūts ar silikāta ķieģeļiem, gaisa sprauga – 5 cm. Vai pietiek to aizpildīt ar putām, vai arī lietderīgāk fasādi siltināt ar putuplastu? HARIJS VALMIERĀ

Reklāma
Reklāma
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 53
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

Skaidras atbildes nav: ar termoputām var pilnīgi pietikt sienām, bet var nepietikt visai mājai, jo tai vēl ir grīdas un griesti, logi un durvis, kas arī ļauj aizplūst siltumam. Sakarība: jo blīvāka ēka, jo mazāk tā jākurina!

Saimnieka principiālā izvēle ir loģiska. Sienu gaisa spraugu aizpildīšanai tiek piedāvāti trīs dažādu veidu siltināšanas materiāli un tehnoloģijas: ekovate, polistirola granulas un termoputas. Pēdējās nav birstošas, tātad nevar sēsties, jo ieklāšanas procesā izveidojas nepārtraukts izolācijas slānis, kas ne tikai aptur gaisa cirkulāciju, bet arī palielina sienu siltuma izturību. Šāds pasākums ir efektīvs, ieguldījums – ilglaicīgs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja vēlas atjaunot arī ēkas fasādi, uzlabot tās kopējo izskatu, kad, piemēram, prātā vai dabā jau nomainīts jumta segums, var apsvērt putuplasta variantu, lai gan būs nesalīdzināmi lielāks laika un darba patēriņš, kā arī prāvākas izmaksas. Termoputas parasti izpūš vienā dienā, vēl dažas paiet, kamēr tās izžūstot sacietē, un darīts!

Pakalpojumu piedāvā specializētas firmas, piemēram, SIA “Silts nams”, “Termas” un citas. Visas izmanto aminoplasta putas, tikai nosaukumi un laikam arī komponenti niansēs atšķiras, kas attiecīgi paver iespējas cenu manevriem. SIA “Termas” komercdirektors Valentīns Petrausks uzsver, ka produkta izcelsmei ir nozīme, tāpēc vērts ieskatīties pavaddokumentos, kaut vai internetā pārbaudīt, vai ražotājs tiešām ir atrodams Eiropā. Viņi paši izmanto vācu kompānijas “Aminotherm” preci un tehnoloģiju, kas tur atzīta kopš 1976. gada. Par vienu kubikmetru prasa 144 eiro, ieskaitot darbu, nodokļus un pat transportu. Ar to pietiek 5 cm platai gaisa spraugai 20 kvadrātmetros. Rēķiniet nu, saimniek, iespējamās siltināšanas izmaksas! Ja šķiet par dārgu, šie skaitļi var noderēt vismaz cenu aptaujā, meklējot izdevīgāko piedāvājumu.

Kad pasākums noticis, var gaidīt nākamo ziemu, lai pārliecinātos, cik lielā mērā tas bijis efektīvs. Var arī uzreiz pasūtīt termogrāfijas pārbaudi, lai atklātu pārējos aukstuma tiltus, līdz rudenim tos likvidēt un uzreiz dzīvot pavisam siltā mājā.

Uzziņa

Termoputas

• blīvi aizpilda atveres, spraugas un mikroplaisas,

• lieliski izolē no aukstuma, siltuma, mitruma un trokšņa,

• nebojā fasāžu apdari,

• ļauj sienām brīvi elpot (ir tvaika caurlaidīgas),

• pasargā no kukaiņiem un grauzējiem,

• ugunsgrēka gadījumā aptur liesmu izplatīšanos,

• palielina mājas kopējo hermētiskumu,

• uzlabo mikroklimatu istabās,

• samazina siltuma zudumus un apkures izdevumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.