Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: EPA/LETA

Ar satelītiem pieskatīs CO2 izmešus 1

Eiropa 2025. gadā kosmosā grasās palaist trīs satelītus, kuriem būs īpašs un unikāls uzdevums – pieskatīt CO2 izmešu apjomu visā pasaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Merkurs Skorpionā brīdina: 4 zodiaka zīmju pārstāvjiem tuvākajā nākotnē gaidāms liels pārbaudījums
RAKSTA REDAKTORS
Latviju pārņēmusi interneta apokalipse – nestrādā lielākie portāli, problēmas skar neskaitāmus cilvēkus 25
“Latvija nav pelnījusi neatkarību.” Sieviete skarbi izsakās par Latviju un sadusmo tautiešus 29
Lasīt citas ziņas

Tādējādi būs pieejami precīzi dati par katru valsti un katru pilsētu. Eiropas Kosmosa aģentūra grasās izmantot satelītus “Sentinel 7”.

Projekta aptuvenās izmaksas tiek lēstas ap 633 miljoniem eiro, bet projekta tapšana ir tieši atkarīga no Eiropas Savienības budžeta vadlīnijām 2021.–2027. gadam, par kurām vēl jālemj Eiropas Parlamentam un dalībvalstīm. Jaunie satelīti vāks datus, kas tiks izmantoti Parīzes nolīguma klimata pārmaiņu jomā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Parīzes klimata nolīgumā izklāstīts rīcības plāns, lai mēģinātu apturēt globālās temperatūras celšanos par vairāk nekā diviem grādiem salīdzinājumā ar to līmeni, kas valdīja pirms industriālās revolūcijas. Līgumam ir jāstājas spēkā 2020. gadā, kad to parakstījušās valstis apņēmušās izpildīt jaunas gaisa piesārņošanas samazināšanas kvotas un atbalstīt videi draudzīgo resursu attīstīšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.