Foto: Inita Šteinberga

Dekoratīvās dārza arkas. Izsapņojam un plānojam! 0

Kad puķu vairs nav un kokiem lapas nobirušas, dārzs izskatās kails. Visu gadu to dekoratīvu darīs mazās arhitektūras formas, piemēram, arkas. Tās piešķirs dārzam romantisku noskaņu un labi derēs zonu atdalīšanai. Ir īstais brīdis ieplānot izmaiņas dārzā, lai pavasarī var ķerties pie darba.

Reklāma
Reklāma

Stabili mūrētas

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
Lasīt citas ziņas

Dzīvžoga daļa

Foto: Inita Šteinberga
CITI ŠOBRĪD LASA

Ja apnicis vienmuļais klinteņu vai vilkābeļu dzīvžogs, no tā var izveidot arku. Paredzētajā vietā dzinumiem ļauj augt, tos apgriež tikai nedaudz, lai kuplāk zarojas.

Arka būs stabilāka, ja pamatnei izveido karkasu, pie kura stiprina zarus. To var izgatavot arī no koka, kas gan nekalpos ilgi.

Pēc dažiem gadiem, kad dzīvžoga arka no cirpšanas būs kļuvusi blīva, zari nokoksnējušies, karkass nebūs vajadzīgs. Šādu dzīvžogu var veidot arī no citiem augiem. Pat Kaukāza plūmes un ceriņkrūmu var izcirpt pēc savas gaumes.

Koka konstrukcijas

Virs vārtiņiem

Ātri un vienkārši

Padomi augu stādīšanā

• Daudzgadīgajiem vīteņaugiem (aktinīdijām, vīteņhortenzijām, citronliānām u.c.) raksturīgi tas, ka tie ieaugas lēnām. Daži pat gadus četrus saņemas augšanai, taču tad parasti sakuplo pamatīgi. Ja pat pēc četriem gadiem vīteņaugs nīkuļo, to labāk pārstādīt.

• Tādiem siltummīļiem kā kampsis un vistērijas, kamēr tie vēl jauni, uz pakojuma var uzgāzt lielu puķupodu vai citu trauku. Tas pasargās no postošās mitruma ietekmes, kas sasalstot un atkūstot var piebeigt augu. Līdzīgi var rīkoties arī ar cimperlīgām ziemcietēm.

• Trauka sānos vai apakšā jābūt caurumiņiem, lai būtu laba ventilācija, nesāktos pelēšana. Piesegšanai labi piemēroti ir lielie plastmasas podi, kuriem dibenā jau ir caurumiņi. Pa tiem iekļuvušais mitrums daudz neskādēs.

• Jau pirmajā gadā skaistu rezultātu iegūst, stādot viengadīgos augus (pupiņas, ipomejas, šāvējgurķus). Ilgāk jāgaida rezultāts, bet ilgstoši arī būs skaista arka no daudzgadīgajiem vīteņaugiem (mežvīteņiem, efejām, vīteņhortenzijām, citronliānām, aktinīdijām, sūrenēm).

• Interesanti izskatās sastādīti vairāki augi līdzās (protams, viengadīgie un daudzgadīgie atsevišķi).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.