Publicitātes foto

Arnis Mednis atgriežas ar “Tālavas taurētāju” 2

Pēc ilgas cīņas par dzīvību un veselību uz skatuves atgriežas mūziķis Arnis Mednis – Rīgas Svētā Jāņa baznīcā notiks viņa izlolotā patriotiskā koncertuzveduma “Tālavas taurētājs” pirmizrāde – veltījums Latvijas simtgadei. Šis Arņa Medņa daiļradē ir pirmais šāda mēroga lieldarbs, piedaloties plašam izpildītāju sastāvam, kura sniegumā tā autors aicina klausīties kopā ar ģimeni. Uzvedumi notiks 15. un 16. novembrī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Lasīt citas ziņas

Mūziķis stāsta: “Domāju, ka man, tāpat kā daudziem, “Tālavas taurētāja” teksts vispirms saistās ar bērnību, skolas gadiem, taču mana spilgtākā atmiņa ir par tēvu, kuram bija ļoti laba atmiņa – viņš no galvas runāja dažādus latviešu literatūras paraugus, tur bija gan eposs “Lāčplēsis”, gan, protams, arī Blaumaņa “Tālavas taurētāja” rindas “pār Tālavas biezajiem siliem nakts pelēkus palagus klāj…”. Pirms gada mani piemeklēja spēcīgs patriotisks impulss –vienā brīdī vienkārši sapratu, ka šis ir jāietērpj mūzikā.”

Komponists piebilst, ka īpaši nozīmīga viņam ir “Tālavas taurētāja” tekstā paustā patriotiskā doma.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis ir stāsts par cilvēku, kurš ir gatavs ziedot dzīvību tautas labā, un mums kā mazai tautai laiku pa laikam ir vajadzīgi tādi cilvēki, kas ir gatavi to darīt,” skaidro Arnis Mednis, atzīstot, ka īpašs stimuls, lai pabeigtu sen iecerēto darbu, bijusi Latvijas simtgades programma, kurā iekļauts arī jaunais koncertuzvedums.

Pirmo reizi pēc piecu gadu cīņas par veselību pēc 2011. gadā piedzīvotā insulta Arnis Mednis uz skatuves atgriezās pagājušajā gadā, piedaloties izrādē “Mana tautasdziesma”, taču multimediālais uzvedums “Tālavas taurētājs” ir Medņa pirmais lieldarbs. Tas izskanēs koncertuzveduma otrajā daļā – patriotisko svītu ar moto “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” izdziedās un atskaņos speciāli uzvedumam veidots jauktais koris un orķestris, tā sastāvā būs arī kokle, mežrags, perkusijas, gongs un koshi zvani.

Koncertuzvedumā piedalās jauktais koris “Salve”, kuru vada komponista klasesbiedri Baiba Ozoliņa un Alberts Milzarājs. Jauktā kora izpildījumā koncertuzveduma pirmajā daļā dzirdēsim arī latviešu kora dziesmu pērles.

Koncertuzvedumi “Tālavas taurētājs”: 15., 16. XI 20.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā

Biļetes: “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 20

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.