Medības
Aprīkojums

No veikala – uz medībām! “Artemida” Aizkrauklē svin 10 gadu jubileju0


“Mums bija jāiekaro mednieku cieņa un atzinība arī ar precēm, ko tirgojam, bija jāpieradina, jārada uzticība,” teic Einārs Lapiņš.
“Mums bija jāiekaro mednieku cieņa un atzinība arī ar precēm, ko tirgojam, bija jāpieradina, jārada uzticība,” teic Einārs Lapiņš.
Foto: Indulis Burka

Mednieku veikals “Artemida” Aizkrauklē 19. decembrī svinēs desmit gadu jubileju. Šajā dienā pircējiem būs iespējams iegādāties preces par īpaši izdevīgām cenām.

Lai arī veikals ir viens no jaunākajiem šajā jomā Latvijā, tas tuvākas un tālākas apkaimes mednieku sirdis iekarojis ar kvalitatīvām precēm, iespēju iegādāto tūlīt pat pārbaudīt šautuvē un jauku tradīciju ik vasaru uz šaušanas sacensībām pulcēt medniekus no visas Latvijas.

Mazliet vēstures

Uzņēmuma valdes loceklis Einārs Lapiņš atklāj, ka tolaik, visticamāk, medību dieviete likusi būt pareizajā laikā un vietā. Aizkrauklē nule bija uzcelta sporta halle, un tajā bija vieta šautuvei. Taču pašvaldībai iespēju šautuvi pabeigt nebija. Tā nu tapa gan šautuve, gan ieroču veikals.

“Toreiz atklāšanā veicu simbolisku pirmo šāvienu, trāpot desmitniekā. Ikviens varēja pārliecināties, ka šāviena troksnis nebūt nav liels un skaņa ārpus telpām nav dzirdama,” atceras Lapiņa kungs. Tāpat viņš teic, ka veikals atrodas teju pašā Latvijas viducī. Apkaimē ir daudz mežu un mednieku kolektīvu.

“Vienlaikus rūpējamies arī par to, lai zināšanas apgūtu jaunie mednieki – mums ir sava jauno mednieku skola. Tā gan nesākās uzreiz pēc veikala atklāšanas, bet mazliet vēlāk. Interesanti, ka šaušanas entuziasti, kuri sākotnēji nāca tikai uz šautuvi, vēlāk ieinteresējās arī par medībām. Mācījās kursos un kļuva par medniekiem. Tādu Aizkraukles pusē ir visai daudz. Tāpat ir tādi, kuri, pēc kursiem kļuvuši par medniekiem, vēlāk pievērsušies arī šaušanas sportam, piedalās sacensībās,” skaidro Einārs Lapiņš.

“Mums bija jāiekaro mednieku cieņa un atzinība arī ar precēm, ko tirgojam, bija jāpieradina, jārada uzticība. Mednieki zina, ka pie mums var iegādāties labas preces. Tas attiecas gan uz ieročiem un munīciju, gan optiku un apģērbu.”

Es tirgoju to, kam ticu

Es tirgoju to, kam es ticu, ko nav kauns tirgot. Lielu daudzumu no preču klāsta esmu izmēģinājis pats. Protams, ir lietas, ko klienti pieprasa, bet kas īsti neatbilst manai pārliecībai, taču tādu nav daudz, un iespēju robežās mēģinām apmierināt arī šādu klientu vajadzības.

Šo gadu laikā izveidojusies lieliska sadarbība ar vairākiem Eiropā zināmiem medību preču ražotājiem, piemēram, Antonio Zoli, kas piedāvā gan karabīnes, gan gludstobra ieročus sportam un medībām. Fiocchi piegādā munīciju gan gludstobriem, gan vītņstobriem, gan pistolēm. Tāpat mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar V MAC klusinātāju ražotāju no Zviedrijas Matu Valrundu.

Esam šo klusinātāju ekskluzīvie izplatītāji Latvijā. Piedāvājam arī Fomei optiskos tēmēkļus un Pinewood apģērbu. Sadarbojamies arī ar vairākiem pazīstamu preču zīmolu izplatītājiem no Latvijas. Piemēram, ieskaties.lv (SIA “Omicron”) – tādējādi varam mūsu klientiem piedāvāt Yukon tēmēkļus, Pulsar nakts un termālās redzamības ierīces. Šo ierīču iespējas varam klientam nodemonstrēt tepat šautuvē. Šautuve ir pilnībā aptumšojama, un no veikala to šķir tikai divas durvis.

No veikala var doties tieši uz medībām

Šautuve ir mūsu stiprā puse. Tā dod iespēju nupat iegādātu ieroci aprīkot ar optisko tēmēkli un uzreiz piešaut, piemeklējot atbilstošu munīciju. Klients dodas mājās un tūlīt var braukt arī medībās.

Sniedzot šādu pakalpojumu, lieti noder šaušanas sacensībās iegūtās iemaņas un izcīnītie tituli, jo tas palīdz ātri un precīzi veikt nepieciešamās darbības un vieš klientos papildu uzticību. Tieši šī iemesla dēļ pie mums brauc mednieki ne tikai no apkārtējiem novadiem, bet arī no Rīgas un citām Latvijas pilsētām.

Pie mums var iegādāties arī pēc mūsu īpaša pasūtījuma Latvijā ražotas stiklšķiedras korpusa laivas, kas īpaši iecienītas ūdensputnu medībās un piemērotas braukšanai niedrājos. Lai iegādātos nepieciešamo, ne vienmēr jābrauc uz veikalu klātienē. Jau kādu laiku mums veiksmīgi darbojas arī interneta veikals.”

Raugoties nākotnē, Einārs Lapiņš ir optimistisks. Medniecība un sporta šaušana Latvijā un pasaulē attīstās, par spīti nedraugiem. Tendences medību aprīkojuma izvēlē mainās, un tirgotāju uzdevums ir iet līdzi pārmaiņām, neaizmirstot klasiku un pamatvērtības. Ne velti šogad astoto reizi notika mednieku veikala “Artemida” kausu izcīņa šaušanā, pulcējot aptuveni 80 šaušanas sporta entuziastu un mednieku, tajā skaitā ciemiņus no Lietuvas. Arī tas ir apliecinājums pircēju uzticībai.

Attēlā: Edgars Rubiķis (no labās) iegādājas munīciju. Viņu apkalpo veikala īpašnieks Einārs Lapiņš.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
LD
Linda Dombrovska
Medības
Mednieks testē. Multirīks – ‘Pulsar Helion XP50 termokamera’ 1
5 dienas
Kate Šterna
Medības
Lūši Lietuvā – fakti, migrācija un malumedības 3
5 dienas
EM
Emīlija Mariševa
Medības
Vai par mednieku ir jāpiedzimst? Jaunais mednieks par instinktiem un medībprieku
6 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcija sašķēlusies – Rīga šonedēļ var palikt bez vadības
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Doma laukumā kopā ar valsts amatpersonām piemin 1991.gada barikāžu gadadienu
2 stundas
LE
LETA
Laukos
ZM: Samazinātā PVN likme dārzeņiem un augļiem ir sevi attaisnojusi
56 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
VIDEO. Stūrēs uz digitalizāciju – LIAA maina darbības virzienu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Krāpnieks nopērk pārtiku par… suvenīra banknotēm 1
2 stundas