Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Asociācija: Ceļošanai atkal vajadzētu kļūt par īpašu notikumu 4

Ilgtermiņā ceļošanai atkal vajadzētu kļūt par īpašu notikumu, kad cilvēki, dodoties uz kādu galamērķi, maksimāli vēlas izprast un izbaudīt vietējo kultūru, vietējās tradīcijas, intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente un uzņēmuma “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca.

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija
“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka pirms Covid-19 pandēmijas pasaule ceļošana bija palikusi par tādu ikdienišķu lietu, kad mēs varam kaut kur aizdoties jebkurā laikā uz divām, trim dienām. “Gluži tāpat kā aiziet uz veikalu un nopirkt kurpes,” salīdzināja Kavaca.

Tomēr ilgtermiņā ceļošanai viņas ieskatā atkal vajadzētu kļūt par īpašu notikumu. “Lai vairs nav tā, ka ceļojums ir tikai izklaide, iepirkšanās vai restorāna apmeklējums, bet gan dziļāks izzinošs, kulturāls, arī izglītojošs notikums. Es ceru, ka šis laiks, kad ceļojumi nebija iespējami, būs devis lielāku vērtību ceļošanas būtībai,” teica Kavaca.

CITI ŠOBRĪD LASA

ALTA ir profesionāla sabiedriska organizācija, kas izveidota 1991.gadā, apvienojoties tūrisma aģentiem un tūroperatoriem, lai kopīgā darbībā uz līdztiesības pamatiem likumu un asociācijas statūtu ietvaros izveidotu kopīgu vadības institūciju, kas koordinētu tūrisma aģentu un tūroperatoru darbību, aizstāvētu to intereses un pārstāvētu Latvijas tūrisma biznesu pasaulē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.