ASV un Meksikas robeža.
ASV un Meksikas robeža.
Foto: LETA/AP

ASV liegs patvērumu nelegāliem robežas šķērsotājiem 1

ASV vairs neļaus pieteikties uz patvērumu cilvēkiem, kas nelegāli iekļuvuši valstī, ceturtdien paziņoja ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Šāda ierobežojuma mērķis ir vērsties pret “vēsturiski nepārspētu mūsu imigrācijas sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu” uz robežas ar Meksiku, sacīja Trampa administrācijas augsta amatpersona.

Jauno noteikumu publicēja Iekšzemes drošības ministrija, un ir gaidāms, ka to drīz parakstīs prezidents Tramps. Ir arī paredzams, ka tas tiks pārsūdzēts tiesā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Trampa administrācija liegs patvērumu nelegāliem robežas šķērsotājiem, īstenojot prezidenta ārkārtas pilnvaras nacionālās drošības jomā, lai nostiprinātu ASV robežu laikā, kad tai caur Meksiku lēni tuvojas migrantu karavānas no Centrālamerikas.

Amerikas Pilsonisko brīvību savienība (ACLU) paziņoja, ka tiesības pieprasīt patvērumu ir visiem, kas ierodas valstī, neatkarīgi no viņu atrašanās vietas.

“ASV likums konkrēti ļauj cilvēkiem pieteikties patvēruma saņemšanai neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas legālā robežas šķērsošanas vietā. Ir nelikumīgi to apiet ar kādas aģentūras vai prezidenta dekrēta starpniecību,” paziņoja ACLU.

Jaunais noteikums tomēr paredz, ka Trampam ir vara ierobežot nelegālu imigrāciju, “ja viņš nosaka, ka tas ir valsts interesēs”.

Trampa administrācija uzstāj, ka viņam ir izpildvara ierobežot imigrāciju nacionālās drošības vārdā. Šo varu viņš izmantoja uzreiz pēc stāšanās prezidenta amatā, aizliedzot vairāku musulmaņu valstu pilsoņiem ierasties ASV. Pēc ilgas juridiskas cīņas šī aizlieguma galīgo versiju 26.jūnijā atstāja spēkā ASV Augstākā tiesa.

“Šodienas noteikums attiecina šo svarīgo principu uz ārzemniekiem, kuri pārkāpj šādu ierobežojumu attiecībā uz dienvidu robežu,” paziņoja iekšzemes drošības ministre Kirstjena Nīlsena un ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Metjū Viteikers.

Politiska vai cita veida patvēruma pieprasītāji tiks uzklausīti tikai legālas robežas šķērsošanas punktos, žurnālistiem sacīja Trampa administrācijas ierēdņi.

Viņi atzīmēja, ka ASV imigrācijas sistēma jau ir pārslogota un imigrācijas tiesās ir uzkrājušās vairāk nekā 700 000 neizskatītu lietu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.