Latvijā
Politika

Ģirts Valdis Kristovskis: ASV sankcijas. VARAM un KNAB bezdarbība5


Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils pilsētas domes deputāts.
Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils pilsētas domes deputāts.
Foto: Timurs Subhankulovs

Pirms mēneša, demonstrējot apņemšanos saukt pie atbildības korumpētus oligarhus, ASV piemēroja sankcijas Aivaram Lembergam. Pārsteiguma efekts un nepieciešamība glābt no sankcijām reizē pakļauto Ventspils brīvostu un tās komersantus bija tik liela, ka Latvijas valsts dažu dienu laikā spēja veikt ārkārtas pasākumus un būtiski ierobežot Lemberga ietekmi tranzīta nozarē.

Rezultātā 18. decembra vakarā sankcijas pret Ventspils brīvostu tika atceltas un Valsts prezidentam Egilam Levitam bija iemesls atzīt, ka Latvijas valsts risina savas hroniskās problēmas tikai tad, ja ir spiediens no ārpuses, tāpēc visiem esot jāizdara secinājumi.

Tomēr tiek pieļauts, ka Lembergs joprojām vada Ventspils pilsētas domi, no šīs korupcijas citadeles turpina ASV sankciju paziņojumā uzskaitītās darbības – organizāciju, politisku partiju, tiesībaizsardzības iestāžu ietekmēšanu un kontroli, korumpēšanu, kukuļošanu, valsts mantas piesavināšanos.

Ne velti, saņēmis iespēju revanšam, jau 21. decembrī Lembergs pieprasīja Ģenerālprokuratūrai un Finanšu kapitāla tirgus komisijai uzrādīt viņam piemēroto sankciju pamatojumu.

Līdz šim valsts uz šādu Magņitska korumpantu saraksta galvgalī nokļuvušās personas mesto izaicinājumu nav reaģējusi.

Tikmēr Ventspils mēra uzticamākie sabiedrotie ZZS ir deklarējuši, ka stiprām saitēm sieto laulību ar smagos noziegumos apsūdzēto šķiršot vienīgi tad, ja spēkā stāšoties notiesājošs spriedums viņa krimināllietā! Pat vēl vairāk, zemnieku runasvīrs liekulīgi norāda, ka nolūkā bombardēt Lembergu valdošie politiķi ir izsaukuši raķetes pret savu valsti, ka tie piecu minūšu slavas dēļ esot gatavi nodarīt kaitējumu valsts tēlam un reputācijai.

Līdzīgi reputācijas aspektus izprot Lembergam tuvu stāvošie vietējie izpalīgi Ventspils pilsētas pašvaldībā.

Šie ļaudis, kas, ignorējot tiesas aizliegumu, ir uzticējuši Ventspils pilsētas pašvaldību vadīt smagos noziegumos apsūdzētai personai, turpina daudzināt mantru par korumpanta nevainības prezumpciju. Šādu nostāju atbalsta arī pašvaldību darbu uzraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Diemžēl VARAM līdz šim ir attaisnojusi visas Lemberga netaisnīgās un noziedzīgās darbības pašvaldībā.

Domes mazākuma deputātiem VARAM bezdarbību ierasti ir pamatojusi primitīvi – piekrītam, Lemberga darbības ir prettiesiskas, taču tā ir Ventspils! Mēs neiejauksimies! Pārmaiņas pēc 2019. gada 8. jūlija atbildē Ventspils mazākuma deputātiem VARAM norādīja, ka “ministrijai nav tiesiska pamata veikt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kompetencē esošus jautājumus”.

Tomēr arī KNAB 2019. gada 2. decembrī kuriozā kārtā nedēļu pirms ASV sankciju uzlikšanas norādīja, ka birojs nav tiesīgs iejaukties pašvaldības darba organizācijā, nevar ietekmēt Lembergu viņa pienākumu izpildē, neesot pierādījumu, ka smagos noziegumos apsūdzētā persona būtu organizējusi publisku līdzekļu piesavināšanos mantkārīgos nolūkos!

Pierādījumi ir. To iegūšana tādai iestādei kā KNAB nevarēja sagādāt īpašas grūtības.

Turklāt neskaitāmas norādes un faktus par Lemberga pārkāpumiem, to starpā par pašvaldības un Ventspils brīvostas publisko līdzekļu piesavināšanos, KNAB ir iesnieguši Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti.

Diemžēl KNAB līdz šim ir izvēlējies tos ignorēt.

Birojs nav pieprasījis Lemberga līdzdalību publisko līdzekļu izšķērdēšanā un piesavināšanās organizēšanā apliecinošus dokumentus, nav pārbaudījis faktus un apstākļus, nav apvaicājis personas, kam ir saistība ar minēto līdzekļu legalizēšanu.

Runa ir par miljoniem eiro.
Saistītie raksti

2019. gada 20. decembrī Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, kārtējo reizi paveicot darbu pašvaldību uzraugu un korupcijas apkarotāju vietā, tiem iesniedza pierādījumus par Ventspils pilsētas domē tieši tagad praktizēto Lemberga korupciju.

Esam iedevuši VARAM un KNAB iespēju apliecināt, ka ir sadzirdēts Valsts prezidenta Egila Levita aicinājums izdarīt secinājumus, kā arī netiks pieļauts, ka Lembergs piedzen atlīdzinājumu par ASV sankciju rezultātā viņam nodarīto “kaitējumu”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: Latvijā 59% iedzīvotāju neierobežoti plaša televīzijas kanālu izvēle ir būtiska
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Levits plāno tālāko darbību Misānes lietā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu pieteikušies vien divi pretendenti
9 stundas

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Kādiem jābūt novadiem? Saeimā no likuma svītro to veidošanas kritērijus, vēsta raidījums
3 stundas
LE
LETA
Kokteilis
VIDEO. Emocionāli kadri! Eltons Džons zaudē balsi un pārtrauc koncertu Jaunzēlandē
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Politiski nepieskaramie
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ķuzis saņēmis iespaidīgu atvaļināšanās pabalstu un kompensāciju 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sākts kriminālprocess par daudzdzīvokļu nama uzcelšanu dzelzceļa aizsargjoslā Rīgā
2 stundas