Ekonomika
Bizness

ASV sankciju dēļ “Latvenergo” nevar pabeigt HES rekonstrukciju2


s
s
Foto: Ieva Čīka/LETA

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) lēmums iekļaut sankciju sarakstā Krievijas turbīnu ražotāju apturējis rekonstrukcijas darbus divās energokompānijas “Latvenergo” hidroelektrostacijās (HES), vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “de facto”.

LETA jau ziņoja, ka “Latvenergo” 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā noslēdz līgumus ar Krievijas uzņēmumu “Power Machines” (“Silovije mašini”) par Pļaviņu un Ķeguma HES hidroagregātu rekonstrukciju. Abu līgumu kopējā summa bija 78 miljoni eiro.

ASV 2018.gada sākumā šo Krievijas uzņēmumu iekļāva savā Ukrainas sankciju sarakstā, jo atklājās, ka vairākas gāzes turbīnas nogādātas uz Krievijas anektēto Krimu, kurai aizliegta šādu tehnoloģiju piegāde. Turbīnas tika saražotas rūpnīcā, kurā “Silovije mašini” ir Vācijas uzņēmuma “Siemens” partneris.

Tās sākotnēji tika piegādātas termoelektrostacijai Tamanā, Krievijā, bet pēc tam tika pamanītas ostā Krimas pussalā, atgādina raidījums.

ASV sankcijas pārvilkušas svītru “Silovije mašini” biznesam Latvijā, jo bankas atteikušās pārskaitīt naudu no “Latvenergo” uz “Silovije mašini” kontu. Kādā tiesas spriedumā arī lasāms, ka, baidoties no iespējām sankcijām, arī “Silovije mašini” grāmatvedības uzņēmums šī gada sākumā negribēja veikt maksājumus sava klienta vārdā.

Raidījums norāda, ka pēc “Silovije mašini” iekļaušanas ASV sankciju sarakstā turpināt Ķeguma un Pļaviņu HES rekonstrukcijas darbus kļuva neiespējami.

Gandrīz divus gadus “Latvenergo”, konsultējoties ar ASV iestādēm, meklējis labāko veidu, kā līgumu lauzt.

“Bija paredzēts, ka tiks rekonstruēti pieci hidroagregāti. Divi ir pabeigti un darbojas. Pārējiem tika saražotas visas galvenās nepieciešamās iekārtas,” raidījumam teica “Latvenergo” komercdirektors Uldis Bariss.

Uzņēmums cer tuvāko mēnešu laikā līgumu lauzt, lai varētu nolīgt citu kompāniju saražoto iekārtu uzstādīšanai.

Atlikušo darbu apjoms esot lēšams gandrīz 30 miljonu eiro vērtībā.
Saistītie raksti

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

AS “Latvenergo” koncerna apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 649,654 miljoni eiro, kas ir par 1,2%% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 24,9% un bija 62,03 miljoni eiro, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
INFOGRAFIKA. Kaimiņvalstīs sarūk dīzeļdegvielas cena, Rīgā nemainās 2
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“SEB bankas” vadītāja: Jābūt valstiskai sistēmai, lai mazs uzņēmums izaugtu par lielu 1
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Ko iedzīvotāji domā par mūsu ekonomisko stāvokli? 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Sports
Kamaniņu stafetei Eiropas čempionātā medaļa septīto gadu pēc kārtas!
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Aukstākā būs nakts uz ceturtdienu: laika prognoze nedēļai
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Putins izsakās par pilnvaru termiņu un konstitūcijas grozījumiem
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas volejbolistiem rūgti pārsteigumi Ēģiptē – tiek lūgta tautiešu palīdzība
2 stundas
GS
Gundega Skagale
Dabā
Nosauktas Latvijas dabas vērtības 2020
4 stundas