Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: LETA/REUTER

ASV un Ķīna iesaistās tirdzniecības karā 0

ASV prezidents Donalds Tramps devis rīkojumu celt muitas tarifus gandrīz visam atlikušajam Ķīnas preču importam īsi pēc tam, kad ASV jau paaugstināja muitas tarifus Ķīnas precēm 200 miljardu dolāru vērtībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

“Prezidents devis rīkojumu sākt tarifu celšanas procesu praktiski visam atlikušajam importam no Ķīnas, kas ir novērtēts ar aptuveni 300 miljardiem dolāru,” paziņojis ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laitaizers. Viņa paziņojums nāca klajā brīdī, kad ASV un Ķīnas pārstāvji, tostarp Ķīnas vicepremjers Liu He, tikās Vašingtonā divu dienu tirdzniecības sarunās. Laitaizers uzskata, ka Ķīna vilcina sarunas un turpina zagt ASV tehnoloģiskos noslēpumus. ASV mēģinājums ar finanšu spiedienu pret Ķīnu mainīt nelīdzsvarotību Vašingtonas un Peki­nas tirdzniecībā, kur ASV pusei ir milzīgs iztrūkums, būs grūts uzdevums, atzīst aģentūra “Reuters”.

Tramps tviterī pavēstījis, ka sarunas ar Ķīnu turpināsies, un nosaucis tās par “vaļsirdīgām un konstruktīvām”, taču piebilstot, ka augstāki muitas tarifi Ķīnas precēm paliks spēkā. Tramps norādīja, ka viņa personiskās attiecības ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu joprojām ir “ļoti stipras”, un sacīja, ka sagaida sarunu turpināšanos. “Ķīnai noteiktie tarifi var tikt un var netikt atcelti atkarībā no tā, kas notiks nākotnes sarunās,” teica Tramps. “Tirdzniecības vienošanās sarunas ar Ķīnu turpinās, bet pārāk lēni, jo viņi mēģina no jauna runāt [par jautājumiem, par kuriem ir panākta vienošanās],” apgalvoja ASV prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn ASV un Ķīna divpusējā tirdzniecībā noteica muitas tarifus precēm vairāk nekā 360 miljardu dolāru vērtībā. Taču decembrī Tramps un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins vienojās atturēties no tālākas eskalācijas. 10. maijā noteiktie augstākie tarifi attieksies uz vairāk nekā 5700 Ķīnā ražotām eksporta precēm, tajā skaitā elektroiekārtām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.