,
,
Foto: LETA/AP

ASV veiksmīgi startējis “SpaceX” jaunais kosmosa kuģis 0

ASV Floridas štatā sestdien no Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) kosmodroma uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS) izmēģinājuma lidojumā veiksmīgi palaists jaunais privātā uzņēmuma “SpaceX” būvētais kosmosa kuģis.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Receptes
Kuru zivi nedrīkst ēst kopā ar ādu: eksperts nosauc sugas un brīdina par sekām
Lasīt citas ziņas
Raķete “Falcon 9” ar kosmosa kuģi “Crew Dragon” no NASA Kenedija kosmosa centra startēja naktī.

Šis starts ir svarīgs solis pretī tam, lai no ASV pēc astoņu gadu pārtraukuma atkal tiktu izplatījumā sūtīts kosmosa kuģis ar cilvēkiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šoreiz vienīgais “Crew Dragon” pasažieris ir manekens vārdā Riplija, bet NASA plāno vēl šogad ar kosmosa kuģi izplatījumā sūtīt divus astronautus.

Kosmosa kuģa starts tika plānots sadarbībā ar NASA Komerciālo ekipāžu programmu. Tās mērķis ir mazināt ASV astronautu atkarību no Krievijas kosmosa programmas, lai nokļūtu SKS.

Iecerēts, ka “SpaceX” nogādās NASA astronautus SKS jūlijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.