Foto EPA/LETA

Atkāpjas Rumānijas tieslietu ministrs 0

Rumānijas tieslietu ministrs Florins Jordake vakarpaziņojis, ka atkāpjas no amata ārkārtas dekrēta dēļ, ko valdībai protestu rezultātā nācās atcelt piecas dienas pēc pieņemšanas.

Reklāma
Reklāma
“Redzam, ka Krievija ir nopietni noskaņota!” Lietuvieši pēc incidenta Baltijas jūrā pieprasa NATO reakciju. Kāpēc latvieši klusē? 200
Kokteilis
Īsi pirms Eirovīzijas pusfināla viss mainās! Bukmeikeri sniedz pretējas prognozes par “Tautumeitu” izredzēm 14
Viņam ir ko teikt! Tramps pārsteidz ar reakciju uz Putina neierašanos Turcijā
Lasīt citas ziņas

Ar valdības 30. janvārī pieņemto ārkārtas dekrētu bija iecerēts dekriminalizēt amata noziegumus, kuru rezultātā radušies finansiālie zaudējumi, kas nepārsniedz 200 000 leju 
(44 380 eiro). Dekrēts tika pieņemts, apejot parlamentu un prezidentu, un izraisīja plašākos protestus valstī, kopš diktatora Nikolajes Čaušesku gāšanas 1989. gadā. Šie likuma grozījumi varēja ļaut izvairīties no kriminālvajāšanas valdošās Sociāldemokrātiskās partijas (PSD) priekšsēdētājam Livju Dragnjam, kurš apsūdzēts par varas ļaunprātīgu izmantošanu un kuram liegts ieņemt premjerministra amatu, jo viņš 2016. gada aprīlī tika notiesāts par krāpniecību vēlēšanās. Pakļaujoties protestētāju spiedienam, Rumānijas valdība svētdien dekrētu atsauca, un plāno iesniegt parlamentā citu šī likumprojekta versiju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.