Ekonomika
Darbs un nauda

Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs1

Foto-LETA

Bijušas Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kurš patlaban apsūdzēts korupcijas krimināllietā, vēl pērn par darbu Latvijas Bankā algā saņēmis 138 538 eiro, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonas deklarācija.

2018.gadā Rimšēviča alga bankā bija vien 33 184 eiro, kas saistāms ar to, ka viņš tika atstādināts no amata pēc tam, kad viņu aizdomās par kukuļošanu aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Savukārt pērn februārī viņš atsāka pildīt savus amata pienākumus pēc labvēlīga Eiropas Savienības tiesas sprieduma. Rimšēvičs bija Latvijas Bankas prezidents no 2001.gada 20.decembra līdz 2019.gada 20.decembrim.

Rimšēvičs pērn saņēmis arī 4000 eiro no kāda Mihaila Popova. Šī nauda deklarēta kā “ienākumi no saimnieciskās darbības un komercdarbības”.

Bijušajam centrālās bankas prezidentam deklarēti arī bezskaidrās naudas uzkrājumi, kuru kopējā summa ir 96 983 eiro. 2018.gadā Rimšēvičs bija deklarējis uzkrājumus vien 28 646 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Rimšēvičs deklarējis dzīvokli Jūrmalā, kā arī kopīpašumā esošu zemi Jūrmalā. Tāpat viņam saskaņā ar deklarāciju pieder zemes un ēkas nekustamais īpašums Garkalnes novadā, kā arī vairāki īpašumi Jūrkalnes pagastā.

Jau ziņots, ka Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons apsūdzēti saistībā ar korupciju. Rimšēvičs apsūdzēts par diviem noziegumiem, proti, kukuļa – apmaksāta atpūtas brauciena – pieņemšanu, kā arī par kukuļa – naudas – pieņemšanu. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu. Rimšēvičs vairākkārt noliedzis vainu viņam inkriminētajos nodarījumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
3 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
2 stundas
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Dabā
Sola pamatīgu svelmi! Laikapstākļu prognoze piektdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Raganā majonēzes paciņas dēļ sadur cilvēku
28 minūtes