Ekonomika
Darbs un nauda

Ātrie kredīti internetā1

Mazie īstermiņa aizdevumi ir dažādi un ir viegli apjukt. Kad vajag kredītu uz īsu termiņu, ir svarīgi izvērtēt dažādus variantus. Ātrie kredīti ir apkopoti vienā vietā un ļauj pieņemt pārdomātāku lēmumu. Vairākos uzņēmumos šobrīd ir akcijas, kas ļauj jaunajiem klientiem paņemt kredītu bez komisijas maksas (ar 0%) un 0% pārmaksu līguma nosacījumu ietvaros.

Pretendēt uz aizdevumu iespējams no 18 gadu vecuma, pie nosacījuma, ka ir regulāri ienākumi un savs bankas konts. Piešķirot kredītu, tiek vērtēta klienta kredītvēsture. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Kā atrast sev piemērotāko aizdevumu?
1. Izrēķiniet, cik liels aizdevums nepieciešams un vai bez tā nav iespējams iztikt.
2. Izvērtējiet finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu.
3. Izvērtējiet kredītu akcijas piedāvājumus (skat. Kredit.lv).
4. Iepazīstieties ar ar līguma nosacījumiem. Šobrīd līgumi tiek rakstīti salīdzinoši īsi un saprotami, iekļaujot svarīgāko informāciju par kredīta izmaksām (komisijas maksa, gada procentu likme, citas iespējamās izmaksas).

Vai ātrie kredīti ir man piemēroti?
Kredīti internetā ir piemēroti tikai tiem cilvēkiem, kas ir pilnīgi pārliecināti, ka spēs atmaksāt parādu laikā.

Īstermiņa kredītu gadījumā jebkura kavēšanās var ievērojami paaugstināt aizdevuma izmaksas. Kavētājiem parasti tiek piedāvāts maksāt par līguma termiņa pagarināšanu. Ja tas netiek darīts tiek aprēķināta soda nauda, kuras apmērs gan tagad ir ar likumu ierobežots. Ilgstošiem nemaksātājiem ir jārēķinās, ka aizdotās naudas atgūšana var tikt uzticēta parādu piedziņas uzņēmumiem, kuru izmaksas vēlāk jāsedz aizņēmējam. Papildus jāpiemin arī iespēja nokļūt parādu piedziņas datu bāzēs jeb parādnieku reģistros. Ja tas notiek jāsaprot, ka kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir pieejami daudz grūtāk un apgrūtināta ir arī citu pakalpojumu saņemšana. Piemēram, lai nopirktu mazcenas mobilo telefonu uz nomaksu, jārēķinās, ka pirmās iemaksas apmērs būs gandrīz līdzvērtīgs pilnai mobilā telefona cenai. Ja esiet izvērtējuši visus par un pret un uzskatāt, ka naudas aizdevums internetā ir Jums piemērots, varat pāriet pie kreditoru piedāvājumu izvērtēšanas.

Kāda ir aizņemšanās procedūra?
Brīdī, kad izvēlēts piemērotākais ātrais kredīts, atliek aizpildīt pieteikuma anketu un gaidīt kreditora atbildi.

Lai apstiprinātu pieteikuma anketu, bet vairākos uzņēmumos pat pirms šī soļa klientam ir jāpārskaita viens cents uz aizdevēja bankas kontu. Pieteikties aizdevumam var 24 stundas diennaktī, taču pieteikumi tiek vērtēti tikai uzņēmumu darba laikā. Arī naudas pārskaitījums uz bankas kontu tiek veikts tikai darba laikā, turklāt saskaņā ar Latvijas likumdošanu kredītu piešķiršana nakts stundās ir aizliegta.

Aizdevumi internetā jeb ātrie kredīti šādi tiek saukti dēļ to salīdzinoši ātrās piešķiršanas kārtības. Tā kā klienta pieteikuma izvērtēšana ir salīdzinoši ātrs process, naudas pārskaitījuma veikšanai nereti nav vajadzīgas vairāk par 15 minūtēm. Šajā laikā kredītspeciālisti izvērtē saņemto anketu, ielūkojas parādnieku datu bāzēs, lai pārbaudītu informāciju par klientu, ja tāda tur ir pieejama. Papildus tiek vērtēta arī aizņēmēja maksātspēja (informācija VSAA un VID datu bāzēs). Šaubu gadījumā var tikt prasīts arī atsūtīt internetbankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem. Tradicionāli visātrāk aizdevumu ir iespējams saņemt, ja kreditoram un kredītņēmējam ir konts vienā bankā, jo atkrīt aizķeršanās ar starpbanku maksājumiem.

Apskatiet ātro kredītu piedāvājumus šeit >>

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.