Ātrie kredīti: vai tie ir labs risinājums? 16

Ātrie kredīti, ko bieži dēvē par aizdevumiem līdz algas dienai vai ātrie naudas aizdevumi, piedāvā ātru risinājumu finanšu vajadzībām. Šie aizdevumi nodrošina ātru piekļuvi nelielām naudas summām, parasti ar minimālām kredītvēstures pārbaudēm un vienkāršu pieteikšanās procesu. Tomēr tas, vai ātrie kredīti tev ir labs risinājums, ir atkarīgs no konkrētajiem apstākļiem un finansiālajiem pienākumiem.

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Svētdienas” braucēji uz ceļiem veic neprognozējamas darbības – šoferis ar 26 gadu pieredzi dalās kaitinošākajās situācijās, ko novērojis satiksmē
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
Lasīt citas ziņas

Ātro kredītu priekšrocības:

 1. Ātrums un ērtības

Visi ātrie kredīti internetā ir trāpīgi nosaukti par tādiem to ātrās apstiprināšanas un sekojošās naudas saņemšanas dēļ. Ja atrodaties finansiālā situācijā, piemēram, negaidīti medicīnas rēķini vai automašīnas remonts, šie aizdevumi var nodrošināt nepieciešamos līdzekļus dažu stundu vai dažkārt pat minūšu laikā. Vienkāršais tiešsaistes pieteikšanās process palielina to ērtības.

 1. Nodrošinājums nav nepieciešams
CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākā daļa ātro kredītu ir bez ķīlas, kas nozīmē, ka kredīta nodrošināšanai nav jāsniedz ķīla, piemēram, mājoklis vai automašīna. Tas novērš risku zaudēt vērtīgus aktīvus, ja nevarat atmaksāt aizdevumu.

 1. Piekļuve tiem, kuriem ir vājš kredītreitings

Pieņemot lēmumus par aizdevumu, tradicionālie aizdevēji bieži vien lielā mērā paļaujas uz kredītreitingiem, pēta jūsu ienākumus un kredītvēsturi. Savukārt ātrie kredīti šajā ziņā ir pielaidīgāki. Tomēr tie ir pieejami personām ar labu vai nevainojamu kredītvēsturi.

 1. Elastīga līdzekļu izmantošana

Ātrajiem kredītiem parasti nav nekādu ierobežojumu, kā izmantot aizņemto naudu. Neatkarīgi no tā, vai tā ir medicīnisko izdevumu segšana, komunālo pakalpojumu rēķina apmaksa vai jebkuras citas neatliekamas finansiālas vajadzības, jums ir iespēja tērēt līdzekļus pēc saviem ieskatiem.

Ātro kredītu mīnusi:

 1. Augstas procentu likmes

Viens no būtiskākajiem ātro kredītu trūkumiem ir augstās procentu likmes. Ņemot vērā šo aizdevumu īstermiņa raksturu un samazinātu uzsvaru uz kredīta pārbaudēm, aizdevēji bieži iekasē pārmērīgas procentu likmes, kas var izraisīt parādu piramīdu, ja tie netiek pareizi pārvaldīti.

 1. Nelielas aizdevuma summas

Visi ātrie kredīti internetā parasti nodrošina salīdzinoši nelielas naudas summas, ar kurām var nepietikt, lai risinātu lielākas finansiālas problēmas, piemēram, ilgtermiņa parādus vai nozīmīgus izdevumus, piemēram, mājas remontu.

Reklāma
Reklāma
 1. Īsie atmaksas termiņi

Ātrie kredīti parasti ir jāatmaksā īsā laika periodā, bieži vien līdz nākamajai algas dienai. Šis īsais laika sprīdis var radīt ievērojamu spiedienu uz aizņēmējiem, it īpaši, ja viņi jau tagad piedzīvo finansiālu spriedzi.

 1. Parādu slazdu risks

Augsto procentu likmju un īso atmaksas termiņu dēļ ātrie kredīti var izraisīt parādu piramīdu. Aizņēmēji, kuriem ir grūtības atmaksāt aizdevumu laikā, var paņemt papildu aizdevumus, lai segtu sākotnējo aizdevumu, izraisot parādu pieauguma ciklu.

Apzināta lēmuma pieņemšana

Tas, vai ātrie kredīti jums ir labs risinājums, ir atkarīgs no jūsu konkrētajiem apstākļiem. Ja jūs saskaraties ar patiesu finanšu ārkārtas situāciju un jums nav citu tūlītēju iespēju, ātrais kredīts var sniegt nepieciešamo atvieglojumu. Tomēr ir ļoti svarīgi pievērsties šiem aizdevumiem piesardzīgi:

 • Aizņemieties atbildīgi: ņemiet ātro kredītu tikai patiesiem ārkārtas gadījumiem, nevis impulsīvime pirkumiem vai nesteidzamām vajadzībām.
 • Izprotiet noteikumus: uzmanīgi izlasiet aizdevuma līgumu, īpašu uzmanību pievēršot procentu likmēm, maksām un atmaksas noteikumiem.
 • Budžets atmaksai: pārliecinieties, ka jums ir skaidrs plāns aizdevuma savlaicīgai atmaksai, lai izvairītos no parādu pieauguma.

Izpētiet alternatīvas

Izpētiet alternatīvas: pirms ķeraties pie ātrā kredīta, apsveriet citas iespējas, piemēram, aizņemšanos no ģimenes vai draugiem, pārrunājiet maksājumu plānus ar kreditoriem vai meklējiet palīdzību no vietējām bezpeļņas organizācijām.

Noslēgumā jāsaka, ka ātrie kredīti noteiktās situācijās var būt vērtīgs finanšu instruments, kas nepieciešamības gadījumā nodrošina ātru piekļuvi skaidrai naudai. Tomēr to augstās izmaksas un īsie atmaksas termiņi padara tos par riskantu izvēli ikdienas vai ārkārtas izdevumiem. Vienmēr esiet piesardzīgs, izprotiet aizdevuma nosacījumus un izpētiet alternatīvus risinājumus, pirms izlemjat saņemt ātro kredītu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”