Kā praktiski izpaudīsies valsts atbalsts kredītņēmējiem? Kas to administrēs un kam sniegs? 24

Vai bankas varēs vērst sankcijas pret kredītņēmējiem, kas izvēlēsies izmantot šo aizsardzību? Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Naudas cena” raidījuma vadītājs Armands Puče uzdeva Jānim Reiram. Tiesa gan, Jānis Reirs atbildē izvēlējās par šo tēmu pastāstīt vairākas lietas, izņemot atbildi uz konkrēto jautājumu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm 77
Lasīt citas ziņas

Jānis Reirs, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs (JV), finanšu ministrs (2019-2022) raidījumā skaidro: “Ir ieviesta nodeva, kas būs 2% apmērā no hipotekārā kredīta bankām, ko ieskaitīs VID. Bankas arī informēs Excel formātā par kredītmaksātāju procentu summu un VID atmaksās reizi mēnesī vai ceturksnī – par to vēl tiek diskutēts.”

Uz raidījuma vadītāja jautājumu, vai VID pietiks resursu šādam darbam, Reirs skaidro, ka jau Covid-19 laikā dienests veica ap 100 000 transakciju privāto personu un uzņēmumu atbalstam, līdz ar to arī šoreiz, visticamāk, galā tiks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbalsts gan nebūšot mērķēts, kā tas sākotnēji tika plānots, tāpēc, ieviešot nelielas izmaiņas IT risinājumos, to būs salīdzinoši viekārši administrēt.

Paredzēts, ka atbalsts pienāksies jebkuram hipotekārā kredīta ņēmējam, kura kredīta atlikums ir mazāks par 250 000 eiro.

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2023

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.