Jānis Bordāns.
Jānis Bordāns.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Egils Līcītis: Attapušies pirms piecām minūtēm 1

Miermīlīgie iedzīvotāji daudzreiz redzēja tieslietu sistēmas neveiksmes un izgāšanos. Tā, piemēram, Limbažu rajona tiesā, skatot “Latvijas dzelzceļa” bijušā šefa Magoņa kukuļošanas apsūdzību, neradās iespaids, ka vietējais tiesnesis spēj sekmīgi veikt savus pienākumus – elementāras nesagatavotības dēļ.

“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Lasīt citas ziņas

Sabiedrībai šķita, ka nav mazums gadījumu, kad apsūdzētie tiesā mierīgi liek kājas uz tiesnešu galda, būdami pārliecināti par apsūdzības rakstu argumentu bezspēcību un savu nesodāmību.

Juridiski neizglītotiem ļaudīm radās samērā pamatotas aizdomas, ka likumi sarakstīti vien večiņu baidīšanai, jo tiesu vara Latvijā nespēj pat mušai pāri nodarīt. Var minēt sarežģītību šķetināšanu otrajā gadu desmitā ievilcinātajā bēdīgi slavenajā Lemberga prāvā un sašutumu sakarā ar diezgan daudziem dīvainiem spriedumiem, kurus cilvēki mantijās taisījuši, piemēram, maksātnespējas administratoru lietās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jāatzīmē, ka beidzamajā 12. Saeimas darbības periodā atklājās zili brīnumi, ka Rīgas bankas ilgu laiku kalpojušas kā naudas atmazgāšanas iestādījumi, bet par līdzdalību krāpšanā nav aizturēts un notiesāts it neviens: ne kasieris, ne bankas īpašnieks.

Tādēļ 13. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņā Jaunā konservatīvā partija un tās līderis Jānis Bordāns izvirzīja priekšlikumu veidot specializētu tiesu, kurā prasmīgi, profesionāli soģi ātri un efektīvi izskatītu apsūdzības koruptīvos darījumos, saimnieciskos un finanšu noziegumos.

Saņēmis ievērojamu vēlētāju atbalstu un kļuvis par tieslietu ministru, Bordāns bez liekas kavēšanās, pārvarēdams nelielu pretestību un sīku burkšķēšanu tiesu nomenklatūrā, kur Viņu Godības jutās nedaudz aizskarti, ka tādējādi tiek notraipīts mundiera gods, sāka rīkoties.

No dīdzētās priekšvēlēšanu solījuma idejas tapa likumprojekts par Ekonomisko jautājumu tiesas nodibināšanu, kuram bija rekordaugsts atbalsts kā mūžam ar tiesāšanos Latvijā neapmierināto ārvalstu investoru aprindās, tā arī plaši vietējās sabiedrības slāņi uzelpoja – beidzot! Straujā tempā likumprojekts virzījās pa birokrātijas kāpnēm un pakāpās līdz 3. lasījumam Saeimā. Īsi sakot, vajadzēja pielikt treknu punktu, lai no 2021. gada 1. janvāra iedarbinātu spriestspējīgu Ekonomisko tiesu.

Taču šonedēļ labie nodomi atcelti, vēlētāju cerības pieviltas, jo likumprojekta virzīšana piecas minūtes pirms fināla netika atbalstīta Saeimas Juridiskās komisijas sēdē. Likumu torpedēja “KPV LV” deputāts Aivars Geidāns, kurš balsojumā atturējās, tādējādi panākdams neizšķirtu komisijas deputātu ducī 6 pret 6. Kāpēc tā darīts, izsūtīja komentēt vīru, kam, zem augstās pieres un galvaskausa velvēm iestādīts, nemitīgi darbojas smadzeņu reģistrs, juridisko zinātņu doktoru un “KPV LV” frakcijas vadītāja vietnieku Ēriku Pucenu.

Lūk, ko doktors priecīgs līdz ausu galiem fleitē par partijas attapšanos pirms 3. lasījuma – “KPV LV” deleģētais iekšlietu ministrs Ģirģens jau esot valdībā norādījis, ka Ekonomiskā tiesa patiesībā neplāno skatīt sarežģītus ekonomiskos, finansiālos noziegumus un tajā nenotiktu cīņa pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pucens atklāj – esot aizdomas, ka Bordāns dibinot elitāru klubiņu sev tīkamiem tiesnešiem, kas neesot sabiedrības interesēs, un tādām lietām nav jāatvēlē valsts budžeta līdzekļi.

Šādu spriedumu atskaņo talantīgais “KPV LV” politiķis, kurš orientējas juridiskajās lietās no alfas līdz omegai. Observatoriem no malas gribas iesaukties nevis kā pazīstamajā tekstā “Ērik, uznes mani kalnā!”, bet mazliet citādi – “uznesiet Ēriku kalnā!”, lai tak mūsu jaunais draugs iegūst augstāku skatpunktu, nevis savu zemo horizontu.

Noraidījums Bordāna iecerei balstās atriebībā, ka JKP ir rokām un kājām pretī eksministra Ralfa Nemiro apstiprināšanai Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītāja amatā.

Un, kā man indīgi pavilka uz zoba Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs – “”KPV LV” līdz šim nav bijis mūsu lielākais sabiedrotais tiesiskuma stiprināšanā”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Taču diezin vai Geidāna atturēšanās balsojumā ar sekojošo Pucena komentāru atsedz Zakatistova vadītās partijas iesaisti tālredzīgi plānotās mahinācijās un politiskā pasūtījuma izpildē, lai sagrautu specializētas tiesas ar sagatavotiem tiesnešiem izveidi.

Nevajag apsūdzēt “KPV LV” vareno organizāciju par gatavību aizstāvēt eksistējošās koruptīvās shēmas. Te vienkārši ir runa par to, ka Saeimā ievēlēts un valdošajā koalīcijā darbojas ar kniepadatu apbruņots politiskais spēciņš, kurš atrodas pussabrukšanas stadijā un kura nesto atbildību par valsti var raksturot ar apņemšanos – špudūks un krūmos iekšā!

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
“Pret Krieviju, lai kā to negribētos atzīt, ir visa pasaule!”: propagandas TV kanālā militārais eksperts ieskicē bēdīgas nākotnes perspektīvas
“Policijai ir zināma Rīgas domes amatpersona, kura lika ar traktoru novākt ziedus!” Golubeva meklē citus vainīgos
Lasīt citas ziņas
“Ir sliktas ziņas – karavīri tika aizvesti ar mašīnām, kas pārvadā noziedzniekus” – Rajevs par aktuālo Mariupolē
NA ekonomikas ministra amatam virzīs Ilzi Indriksoni
Vai Putinam varētu būt dubultnieki? Komentē Rajevs
EK apņemas nepieļaut finansējuma nepietiekamību Ukrainā
NA ekonomikas ministra amatam virzīs Ilzi Indriksoni
22:22
Kijivā darbu atsāk ASV vēstniecība
22:18
Egila Līcīša feļetons: Dziļās sērās Marija laida ziņu – premjers nolēmis mani neatbalstīt, tāpēc demisionēju
22:05
Māris Gulbis: Ja turpināsim maksāt ukraiņu bēgļiem, mēs atņemsim naudu sev
Turcija bloķējusi Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu
Valdis Keris: Veselības ministra katra diena amatā ir kā nagla veselības nozares zārkā
Apkure dārga, pārtikas cenas aug, iedzīvotāji ir pamatīgas bedres priekšā, bet valdībai nav izdzīvošanas plāna
Kariņš parakstījis rīkojumu par Vitenberga demisiju
“Es, cilvēks, kurš dzimis Sibīrijā un kuram kabatā represēto apliecība?” Krištopans atbild uz pārmetumiem par viņa partijas nostāju
FOTO. Ambera Hērda tiesā atzinusies, ka tomēr neziedoja labdarībai 7 miljonus, ko saņēma no Depa, bet pie tā vainīgs esot tieši viņš
Skatītāja neizpratnē: “No latviešu valodas ne smakas! Daugavpils viesnīcas TV tikai krievu kanāli!”
VIDEO. “Plēsēji te ir bijuši?”: Baibu Sipenieci-Gavari no rīta mājās sagaida nepatīkams pārsteigums
Aija Šmidre: Man ir kauns, ka Latvijā joprojām eksistē nepilsoņu pases
Ceturtdien vietām Latvijā līs
VIDEO. Kurzemē kādas ģimenes mājā apmetusies vāvere ar sešiem mazuļiem
Vai VM ir izstrādājusi scenārijus potenciālu Covid-19 uzliesmojumu gadījumā?
“Ukraiņu varoņi Ukrainai ir vajadzīgi dzīvi,” Zelenskis par “Azovstaļ”
Rīgas dome pārdēvē Maskavas dārzu par Latgales parku
Nosauc ceļu posmus, pa kuriem no 20.maija varēs braukt ar 110 km/h ātrumu
VIDEO. Vai vasara vispār būs? Bricis par laikapstākļiem maijā un jūnijā
Apinis: Kariņ, ļauj Pavļutam turpināt Golubevas darbu, paņems vēl Juhņēviču līdz, lai vada dzeloņdrāšu iepirkuma biroju
Gaidāms ļoti liels finansiālais šoks, miljoniem cilvēku kļūs nabadzīgāki – brīdina Anglijas Bankas vadītājs
Bijušais iekšlietu ministrs Gulbis: Golubevai nevajadzēja pamest valsti
FOTO. “Tērps pa tiešo no Maskavas pasūtīts?”: Jolantas Gulbes-Paškevicas apģērbs soctīklos izraisa “vētru”
Sēj salātus, stāda zemenes un vasaras puķes. Kas darāms dārzā no 17. līdz 23.maijam?