Latvijā
Politika

Monika Zīle: Tāda skuba sabīdīt, sashēmot un saštukot, itin kā rīt jau pasaules gals2


Monika Zīle
Monika Zīle
Foto: Timurs Subhankulovs

“Politiķa talants nozīmē mākslu prognozēt nākotni un pēc tam ar gurdu smaidu paskaidrot, kāpēc paredzējums nav piepildījies.” Vinstons Čērčils

 

Ir taisnība, ka mūs izglīto ne tikai oficiālas mācību iestādes, bet vērīgam cilvēkam arī parastā ikdiena gādā uzskates līdzekļus zinātnisko teoriju apgūšanai. Piemēru tam netrūkst. Ja kāds ar skolas programmas eksakto novirzi nedraudzējies līdz šim nesaprata fiziķu paudumus par laika rites paātrinājumu, tad skaidrības gūšanas labad nav jālūkojas Kembridžas un pat ne mūsu pašu Alma mater virzienā. Pietiks vien ar mazu iedziļināšanos 13. Saeimas darbībā.

Nu, lūk. Ja iepriekšējo sasaukumu valdošo koalīciju politiskie spēki savas īstās dziņas turēja īsā pavadiņā un atklāja otrajā vai trešajā darbības gadā, tad šoreiz nav pat ne pilni divpadsmit mēneši pēc deputātu iebalsošanas, bet “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “Attīstībai/Par” (A/P) jau aizgūtnēm īsteno visu, ko priekšvēlēšanu kampaņās verbāli jestri apkarojuši.

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) lielā degsme, bīdot amatos ūdens izpriecu partnerus un citus pie labās rokas turētos, kas zina, veicinājusi jūnija vidējās gaisa temperatūras kāpumu.

Viņa partijas biedra iekšlietu pārziņa Sanda Ģirģena publisko sašutumu par biznesa uzraudzības iestāžu atļaušanos tuvoties ministra mātes uzņēmumam sabiedrība vēl joprojām nav pilnīgi sagremojusi un mēģina saprast: vai tiešām brāļi Ģirģeni uzskata, ka politiķu ģimenes locekļi iegūst neaizskaramību un likums domāts tikai parastiem ļautiņiem?…

Par likumu grozīšanu sev tīkamā virzienā būtu daudz sakāms JKP galvenajam runasvīram Jānim Bordānam, kura vadītie vēlēšanās uzvarēja ar bezkompromisa tiesiskuma lozungu.

Īstenošanā tas piedzīvojis satriecošas pārmaiņas, ieskaitot ar Temīdu nopietni sastrīdējušos personu Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā. Savukārt atklātību gluži kā “Mērnieku laiku” Oļiņiete to Kungu – “lai eimu, kur iedama, un lai daru ko darīdama, Dieva vārds man ir mutē”, – daudzinājusī “A/P” izlēca Saeimas tribīnē ar sabiedrībai iepriekš noklusētu 40 miljonus eiro vērtu likumprojektu. Vārdu sakot, šai trijotnei tāda skuba sabīdīt, sashēmot un saštukot, itin kā rīt jau pasaules gals, bet vēl jāpagūst pamieloties ar varas dārziņa augļiem.

Saistītie raksti

Pa to burzmu 13. Saeimā strauji sadzimuši no partijām atšķēlušies deputāti. Viņu neskaidrā orientācija tagad mulsina vēlētājus, kuri šos tautas kalpus vēl pērnajā rudenī iebalsoja kā konkrēta politiskā spēka sūtņus. Ar ko viņi tagad biedrosies – katrs pozicionēsies atsevišķi, visi kopā dibinās Saeimā politisku sektu vai ņirbēs haotiskās kombinācijās, ietekmējot balsojumus, – vērosim rudenī.

Tagad ir atvaļinājumu laiks. Tiesa, ne visiem bezrūpīgas dienas. Politiskajās zemdegās iet karsti – notiek saliedēšanās, pārgrupēšanās un citi manevri, lai rudens sesijā koalīcija varētu elektorātam daudzmaz jēdzīgi paskaidrot, kāpēc gaidītā vietā piedzimis tas, ko redzam.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Dzēsts šogad pirmais kūlas ugunsgrēks Latgalē
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sauc palīgā mediķus, lai nebūtu jāpamet draudzenes dzīvoklis
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgā aiztur vīrieti aizdomās par vismaz desmit automašīnu sabojāšanu
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Mediķu palīgpersonāla vairākumam ienākumi mazāki par 1000 eiro
34 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irāna apstiprinājusi, ka pret Ukrainas lidmašīnu tika izšautas divas raķetes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Šonedēļ laboti jau 11 temperatūras rekordi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj cik daudzi uzņēmumi pieteikušies konkursam par pasažieru pārvadāšanu līdz 2030.gadam
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Saslimstība ar gripu Jelgavā mazinājusies. Latvijā gripas epidēmija vēl ir izsludināta
1 stunda