Kokteilis
Baudi

Atzīšanās mīlestībā Latgalei koncertstāstos: “Lubāns un Rāzna”0


No kreisās: Gints Ločmelis – Drīdzis, Andris Baltacis – Cirītis, Andris Eriņš – Mākoņkalns un Aldis Kise – Rušons.
No kreisās: Gints Ločmelis – Drīdzis, Andris Baltacis – Cirītis, Andris Eriņš – Mākoņkalns un Aldis Kise – Rušons.
Publicitātes foto

Gada sākumā muzikālais teātris studija “Baltie lāči”, Andris Batacis un Aldis Kise klausītājus aicina uz muzikālu dziesmu spēli “Lubāns un Rāzna”. Tās pamatā ir Andra stāsts un dzeja, kuru caurvij dažādu autoru jaunradītas un pazīstamas dziesmas par Latgali, kā arī latviešu tautasdziesmu apdares, bet Aldis ir mūzikas aranžētājs un orķestra vadītājs.

Andris ar domubiedriem gadu sāks īpaši. “Ik pa laikam iezagās tāda doma, ka šis mums būs ekoloģisks jaunais gads, domājot par ezeriem, par dabu, ūdeņiem. Ezeriem ir sava dvēsele, kas bieži vien ir piespļauta, netīra. Kas pēc mums paliks? Mēs mēģinām par to runāt,” stāsta Andris. Ierosme jaunajam darbam bija lielie Latgales ezeri. “Ideja brieda sen un ilgi, ilgi. Bieži bija braukts, un pa ceļam bija gan Rāzna, gan Lubāns. Stāsts ir skaists. Lubāns ir viņš, un Rāzna ir viņa. Pārsvarā Latgalē ezeriem nosaukumi ir vīriešu dzimtē. Kamdēļ gan ezeram nevarētu būt dvēsele? Mēs zinām, ka ezeri ir dziļi, ar savu domu, ar savu būtību. Dvēseliskas ezeru dziesmas, kas saliktas kopā koncertstāstā, uzvedumā un ar visiem Latgales vīriem un meitām, kas var dziedāt. Veidojot vienotu uzvedumu, starp dziesmām būs dzeja. Šoreiz pie dzejas strādāju divatā ar An­dri Eriņu,” atklāj An­dris Baltacis.

Skatītāji varēs iepazīt skaistākos un zīmīgākos Latgales ezerus. Dziedātāja Olga Rajecka būs Rāzna, par kuras uzmanību, sirdi cīnīsies Lubāns – Dainis Skutelis, Drīdzis – Gints Ločmelis, Rušons – Aldis Kise, Cirītis – Andris Baltacis. Īpaša loma starp ezeriem ir Mākoņ­kalnam – Andrim Eriņam, kuram ir arī tādi zīmīgi vārdi: “Starp Lubānu un Rāznu viena maza mīlas tērcīte – upe Rēzekne. Ja mīla būs, tad tā būs upe, ja ne, tad tā paliks sausa.”

Skaists mīlas stāsts jaunā veidolā. “Atzīšanās mīlestībā Latgalei. Jā, arī fināls mums būs tāds jaudīgs, jo visi būsim kopā – lielā zvaigžņu korī. Darbam sākumu un beigas atstājām latgaliski. Arī pa vidu vēl ir latgaliešu mēle. Visu darbu caurvij doma par Latgali. Mēs esam savās mājās kā dziesmā “Tavs vārds ir Latgalietis”. Pusei Latvijas visi radi nāk no Latgales. Latgales saknes ir stipras,” teic Andris.

Koncertstāstu izspēlēs īpašs Ezeru zemes orķestris Alda Kises vadībā, tajā vijoli spēlēs Inga Zeile, ģitāru – Ainis Rudzītis, basģitāru – Aivars Meijers, pūšamie instrumenti Mārtiņa Leišavnieka pārziņā, bet sitamie instrumenti – Denisa Smirnova, kā arī grupas “Dricānu dominante”, “Ginc un ES” un “Jubilāri”.

Saistītie raksti

“Dzīvojot pie šiem skaistajiem Latgales ezeriem, radīsim burvību, ko spēsim aizvest gan uz Kurzemi, gan uz Vidzemi, gan uz Zemgali un, protams, arī Latgalē būsim,” smaidot nosaka Andris.

Kad un kur?

 • 4. janvārī plkst. 18.00 Tukuma kultūras namā
 • 5. janvārī plkst. 15.00 Bauskas kultūras namā
 • 10. janvārī plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē
 • 11. janvārī plkst. 18.00 Alūksnes kultūras namā
 • 17. janvārī plkst. 19.00 Preiļu kultūras centrā
 • 18. janvārī plkst. 18.00 Krustpils kultūras namā
 • 19. janvārī plkst. 17.00 Jelgavas kultūras centrā
 • 24. janvārī plkst. 19.00 Liepājas OC Rožu zālē
 • 25. janvārī plkst. 18.00 CATA kultūras namā Cēsīs
 • 26. janvārī plkst. 18.00 VEF Kultūras pilī Rīgā
 • 31. janvārī plkst. 19.00 koncertzālē “Valmiera” Valmierā
 • Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
 • Cena: EUR 10–18
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.