Ausma Kantāne stāstīs par divu radošu personību savstarpējām attiecībām.
Ausma Kantāne stāstīs par divu radošu personību savstarpējām attiecībām.
Foto: LETA/Lita Krone

Ausma Kantāne: aktieri nav idioti, kas nevarētu darboties politikā 1

Saeimas vēlēšanās uz deputātu krēsliem pretendē arī virkne izklaides industrijas pārstāvju: aktieri Artuss Kaimiņš un Ivars Puga, mūziķi Ieva Akuratere un Andris Kivičs, sportisti Viktors Ščerbatihs, Daumants Dreiškens un citi. Uz slavenību iesaistīšanos politikā ierasts raudzīties skeptiski, bet aktrise Ausma Kantāne nenožēlo, ka savulaik piekritusi aicinājumam kļūt par Saeimas deputāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

“Es negāju uz Saeimu, lai iegūtu slavu vai naudu, jo man jau viss bija. Mans mērķis bija palīdzēt sabiedrībai, un domāju, ka ar darbu deputātes amatā esmu devusi savu ieguldījumu,” uzskata Kantāne.

Viņa noraida pārmetumus, ka aktieri un mūziķi Saeimā tikai pilda dekorāciju lomu un paklausīgi spaida balsošanas pogas frakcijas vadītāja uzdevumā.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Kāpēc visi tik ļoti satraucas par aktieriem, kas iesaistās politikā? Aktieri nav idioti, viņiem ir augstākā izglītība, tāpat kā ārstiem un skolotājiem! Deputāta pienesums Saeimas darbā nav atkarīgs tikai no viņa izglītības un līdzšinējās pieredzes. Piemēram, Andris Buiķis ir matemātikas profesors, bet kur tad ir viņa lielie darbi Saeimas deputāta amatā? Nav tik svarīgi, vai politiķis pirms tam bijis aktieris, profesors vai sētnieks, jo arī sētnieks, kurš gatavs ieklausīties sabiedrības domās un strādāt cilvēku labā, būs noderīgāks par profesoru, kurš tikai atsēdēs savu pilnvaru termiņu. Galvenais, lai cilvēks būtu gudrs, krietns un idejām bagāts,” spriež Kantāne.

Raimonds Pauls savulaik bijis arī kultūras ministrs un Valsts prezidenta amata kandidāts, bet tagad viņš atzīst, ka radošiem cilvēkiem, kas guvuši panākumus mākslā un mūzikā, nevajadzētu nodarboties ar politikas veidošanu. “Esmu to mēģinājis, bet laika gaitā nonācu līdz šādam viedoklim. Politika nav darbs, kas būtu piemērots radošiem cilvēkiem, tādēļ saviem kolēģiem es ieteiktu rūpīgi pārdomāt, pirms kandidēt uz Saeimu,” secina Pauls.

Paulam kā pie sabiedrības atzinības pieradušam cilvēkam nebija viegli pierast, ka politikā nekad nebūsi gana labs visiem un daudzi tevi lamās. “Mēs ar Imantu Kalniņu un Ausmu Kantāni savulaik to izbaudījām pēc pilnas programmas. Tagad varu uz to visu paskatīties no malas un pasmaidīt par politikā notiekošo,” saka Pauls.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.