Foto. Scanpix/Tobias C. Köhler/dpa

Austrijā brauciet uzmanīgi! No 1. marta jauni noteikumi uz ceļiem – par vieglprātību turpmāk varēs konfiscēt auto 12

Austrijā autovadītājiem, kuri brauc pa apdzīvotas vietas ielām ar ātrumu, kas pārsniedz pieļaujamo ātrumu par vairāk nekā 80 kilometriem stundā, bet ārpus pilsētas par vairāk nekā 90 kilometriem stundā, tagad draud automašīnas konfiskācija, par to brīdina izdevums Deutsche Welle.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
TESTS. Karstuma neatņemamais pavadonis… Ko par tevi var pateikt mīļākā saldējuma garša? 1
Lasīt citas ziņas

Konfiscētie transportlīdzekļi vēlāk tiks pārdoti izsolē. No piektdienas, 1. marta, valstī stājas spēkā noteikumi, kas paredz šādus sodus par ātruma pārsniegšanu.

Kā brīdina Visvācijas autokluba (ADAC) pārstāvji, kuri jau ir sodīti par ātruma pārsniegšanu, tie tiks sodīti arī tad, ja apdzīvotā vietā brauks par 60 km/h ātrāk nekā atļauts, bet ārpus apdzīvotām vieām – 70 km/h.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja automašīna nepieder vadītājam, to varēs īslaicīgi konfiscēt uz 14 dienām. Tas attiecas arī uz īrētiem vai līzinga transportlīdzekļiem.

Austrija 2021. gadā ievērojami palielināja sodus par ātruma pārsniegšanu. Pārgalvīgiem autovadītājiem, kuri pārsniedz pieļaujamo ātruma robežu par 30 km/h, ir jāmaksā vismaz 150 eiro sods. Īpaši smagos gadījumos un atkārtotiem likumpārkāpējiem sods var pieaugt līdz 5000 eiro, brīdina ADAC.

Saskaņā ar Austrijas likumiem 3,5 tonnas smagai vieglajai automašīnai bez piekabes pieļaujamais braukšanas ātrums apdzīvotas vietas robežās ir 50 km/h, bet ārpus tās – 100 km/h.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.