Publicitātes foto

“Baltā nakts” piedāvās 53 pasākumus 0

Naktī uz svētdienu Rīgā norisināsies ikgadējais forums “Baltā nakts”, kura programmā iekļauti 53 dažādi kultūras un izklaides pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Krimināls
Jūrmalā pazudusī māte ar mazuli atrasti sveiki un veseli 32
Lasīt citas ziņas

Rīgas starptautiskā Laikmetīgās mākslas biennāle “RIBOCA” sadarbībā ar Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju rīkos brīvdabas klaviermūzikas projektu “Melns un balts” Vērmanes dārzā. Mākslinieki no Kanādas uz Rīgu vedīs interaktīvu instalāciju “Wave field/Viļņu lauks”, bet Stambulas mākslinieku grupa piedāvās projektu “In order to control/Lai kontrolētu”.

Foruma programmā būs atrodami arī jau ierasti un iecienīti projekti, piemēram, “Baltās nakts” tramvaji, “Videogrāfija XIII – Space Textures” un laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit 10”, kā arī avangarda mūzikas festivāla “Skaņu mežs” speciāli “Baltajai naktij” veidota programma, kas būs klausāma mūzikas namā “Daile”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Baltās nakts” programma tradicionāli norisināsies Rīgas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā – Kalnciema ielas, AB dambja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Pārdaugavas muzeju apkārtnē un Miera ielas apkaimē. Papildus pasākumi šogad notiks arī VEF apkaime, Tallinas ielas radošajā kvartālā, kā arī Klīversalā.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs iespēja dzirdēt koncertu “Rothko in Jazz”, kurā Māra Briežkalna kvintets atskaņos desmit latviešu komponistu radītus džeza skaņdarbus, kurus iedvesmojušas mākslinieka Marka Rotko darbi. Rīgas Zooloģiskajā dārzā pulcēsies un dzeju lasīs “Dzejnieki un citi zvēri”, bet Ziepniekkalnā un Ķengaragā varēs dzirdēt laikmetīgās kokles skaņas.

Rīgas ielās tiks atklāti vairāki Igaunijas mākslinieku ielu mākslas darbi projektā “Baltic Stencil”, bet Baltijas filmu un animācijas filmu programmu piedāvās festivāls “2ANNAS” projektā “Fresku improvizācija” un kinoteātris “Bize” projektā “Baltijas animācijas īsfilmas un radošās darbnīca”. Laikmetīgās mākslas centrā “KIM?” norisināsies “Nepārtraukto performanču nakts” dažādu Baltijas mākslinieku izpildījumā.

Ar pilnu “Baltās nakts” norišu programmu var iepazīties ŠEIT.

“Baltās nakts” iniciatīvas projektu programmā šogad būs diskotēkas, dzejas lasījumi un citi mākslas projekti, kuri īpaši aktīvi norisināsies Pārdaugavā.

“Baltā nakts” Rīgā ir daļa no starptautiska projekta “Eiropas Baltās naktis”, ko pirms 16 gadiem aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma.

“Baltās nakts” ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs. Rīgā forumu “Baltā nakts” atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus. Ieeja visos “Baltās nakts” pasākumos ir bez maksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.