Baltijā pēc ranga: sitam igauņus, zaudējam lietuviešiem 0

Baltijas basketbola līgā pirmo uzvaru kluba vēsturē izbraukumā Rakverē izcīnīja “Ogre/Kumho tyre”, pie otrā panājuma Tallinā tika “Valmiera/Ordo”, kamēr BK “Jēkabpils” piekāpās lietuviešiem no Pasvales.

VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 26

Baltijas basketbola līgā šajā vakarā viss notika pēc ranga. Latvijas klubi tika pie divām uzvarām Igaunijā, vismaz uz ziemeļu kaimiņu fona turpinot izskatīties gana pieklājīgi. Sānsensībā ar kaimiņiem lietuviešiem gan ir bēdīgāk. Lielākā daļa LKL līgas komandas Baltijas līgai iet ar līkumu, izvēloties spēlēt Eiropas klubu turnīros un iegūt pavisam citas raudzes pieredzi. Šoruden Baltijas līgā palikušas tikai divas Lietuvas komandas, bet pirmā tikšanās mūsējiem iznāca ar zaudējumu.
Jēkabpilī laukuma saimnieki pret Pasvales “Pieno žvaigždes” ieguva solīdu vadību, taču nosargāt to nespēja. Pret leišu asu aizsardzību no spēles grozā krita tikai katrs trešais metiens, tomēr izdevās tikt līdz uzvarētāja noskaidrošanai pēdējās epizodēs. Tajās ar precīzu tālmetienu svaru kausu Pasvales komandas pusē nosvēra pieredzējušais Stepons Babrausks, kurš savulaik bija Rīgas “ASK” fanu mīlulis.

Latvijas čempionu “Valmiera/Ordo” panākuma atslēga Tallinā pret “TTU” bija aizsardzība, kura ar pilnu jaudu darbojās tikai epizodiski. Pavisam caura, līdzīgi kā iepriekšējā LBL mačā pret baroniem, tā bija otrajā ceturtdaļā, kad “TTU” izvirzījās vadībā. Atzīstami laba trešajā ceturtdaļā, kad izdevās pavērst spēles gaitu uz savu pusi.

Pie pārliecinošas uzvaras Rakverē tika ogrēnieši, kas spēli sāka ar 13:2 ofensīvu, pirmajā puslaikā iekrāja vairāk kā 20 punktu pārsvaru un bez lieliem uztraukumiem sagaidīja spēles beigas. Uzvarētāju sastāvā septiņi spēlētāji guva vairāk par 10 punktiem, bet nespēlēja viņnedēļ komandā pieteiktais slavenākais Ogres basketbolists Kaspars Bērziņš.

Divu Latvijas komandu spēlē Kauguros viesi no Liepājas pieļāva tikai piecas kļūdas un trāpīja 11 tālmetienus, kas ļāva kompensēt brāķi citos tehniskos rādītājos. Liepājniekiem tādējādi izdevās revanšēties par zaudējumu LBL čempionātā.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
A grupa
“Jūrmala/Fēnikss” – “Liepāja/Triobet” 76:81
(24:23, 49:51, 64:63). J. Rozītis 21, Iļjins 16+8AB, Jeromanovs 10+9RP; D. Rozītis 20, Makmalans 18+9RP, Ausējs 17.
B grupa
“TTU” – “Valmiera/Ordo” 62:82
(16:18, 38:33, 45:51). Jarvelainens 22, Olmre 12; Blaus 16, Jonāts 11+10AB, Kaufmanis, Varanausks pa 11.
BK “Jēkabpils” – “Pieno žvaigždes” 72:76 (21:17, 39:31, 57:56). Aleksejevs, Stumbris pa 13, Antrops 10, Šeļakovs 9+14AB; Agafonovs 19, Lovs 16+8RP, Olisevičs 10.
Rakveres “Tarvas” – “Ogre/Kumho tyre” 79:101 (15:24, 33:54, 62:76). Posts 26, Sāemāls 17, Birds 15; Pļavnieks, Antrops pa 16, Apsītis, Zēbergs pa 15.