foto – LETA

Ventspilī aizstāv nacionālā čempionāta intereses. Kad sekos pārējie? 0

BK “Ventspils” komandas prezidents Aivars Lembergs skaidri definējis, ka svarīgākajam turnīram basketbolā ir jābūt Latvijas čempionātam un visām komandām tajā jāspēlē ar vienādiem noteikumiem.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Aivars Lembergs, BK “Ventspils” prezidents
“Nekādi izņēmumi nacionālajā čempionātā nevar būt. Visiem vienādi noteikumi, ja nacionālā čempionātā nestartē – tad nestartē. Nevar aizliegt spēlēt citu valstu čempionātos, vai tas būtu Krievijas, vai Ziemeļamerikas. Ja to ar vienu sastāvu nevar izdarīt, tad lai komplektē divus. Izņēmumi nedrīkst būt ne pret VEF, ne Ventspili, ne kādu citu komandu.

Kārlis Muižnieks, BK “Ventspils” galvenais treneris
“Piekrītu, ka jābūt vienādiem noteikumiem. Tas pirmkārt ir Latvijas Basketbola savienības darbs, lai visas komandas pilnvērtīgi piedalītos LBL čempionātā, Labi piemēri tālu nav jāmeklē – lietuvieši spēlē četru apļu turnīru, vsimaz sešas komandas piedalās Eiropas kausu izcīņā,” uzskata Kārlis Muižnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ralfs Pleinics, BK “Ventspils” valdes priekšsēdētājs
“Sanācis pastrādāt abās pusēs – gan kā organizatoram, gan dalībniekam. Es tās problēmas labi saprotu, jo katram klubam ir savas intereses, katrs cenšas presēt, veidojot kalendāru un, spriežot par to, cik apļus spēlēt. Tomēr es vienmēr esmu par to, lai sportā visiem ir vienādi apstākļi, jo tikai tad var pateikt, kurš tiešām ir labākais. Nevar būt tā, ka visi skrien 400 metrus, bet kāds pievienojas tikai uz pēdējiem 200. Tāpēc es arī esmu par to, lai komandas savas problēmas, piedaloties citos turnīros, risina kaut kā citādāk, nevis uz nacionālā čempionāta rēķina.”

Video ar kluba vadības izteikumiem par nacionālo čempionātu kā prioritāti no 24. minūtes:

LBL čempionāta 26. sezona ir sākusies un te nu vairs neko mainīt nevaram – kādi noteikumi ir, tādi ir. Ja par LBL gribam runāt kā nākotnē pievilcīgāku un saprotamāku produktu gan skatītājam, gan sponsoram – to jādara jau tagad. Domājot par nākamo sezonu. Pašreizējā izspēles kārtība, kad divām komandām ir dotas īpašas atlaides, kad turnīra tabulā vienmēr būs nevienāds spēļu skaits un interesentiem būs jālauza galva procentu tabulās, līgas prestižu nepalielina. Vienu pavasari tas varbūt ir (bija) interesanti, taču kopumā strupceļš. Latvijā galvenajam basketbola turnīram ir jābūt Latvijas čempionātam. Tā, kā tas ir lielākajā daļā Eiropas valstu.

Pirmais izņēmums – “VEF Rīga”. Komandas prioritāte joprojām ir Krievijas čempionāts jeb VTB līga. Lai tā būtu, spēļu līmenis nav slikts un Rīgas klubam tas aizpilda Eiropas turnīru nišu, lai gan daļai līdzjutēju nesaprotami. Pirms pāris gadiem dalība VTB līgā tika pamatota ar vēlmi uzkrāt pieredzi veiksmīgiem startiem Eiropas kausu izcīņās. Solījumi kaut kā piemirsti, VEF uz Eiropu vairs neskatās, bet šo sezonu sagaida tādā laiskā amatieru līmenī. Divu turnīru (VTB līga un LBL čempionāts) regulārajās sezonās kopā sanāk 42 spēles. Ja kāds čīkst, ka par daudz spēļu, tad, piemēram, “Žalgiris” šosezon aizvada 30 spēles Eirolīgas regulārajā sezonā, 36 – LKL čempionātā. Vai LBS un pārējiem klubiem jādanco VEF pavadā un jāļauj klubam koķetēt – spēlēsim divus vai četrus apļus? Noteikti nē. Katru pavasari par to kāds parunā, taču LBS gaiteņos viss palicis pa vecam.

Otrais izņēmums – Valka/Valga”. Neesmu dzirdējis par milzīgu basketbola bumu Valkā, esmu dzirdējis solījumus par jaunatnes basketbola grupu atvēršanu un neizmērāmu sociālo efektu. Tādi solījumi bija pirms gada, tādi tie ir tagad. Ar jaunu termiņu – pēc gadu mijas. Nešaubos, ka šādas bērnu basketbola grupas varētu atvērt arī bez “Valkas/Valgas” lielās komandas esamības. Jā, šī komanda vairāk ir igauņu projekts un kādu brīdi var būt ir interesants abām pusēm. Vai ir tā vērts, lai atkal cūkotu LBL tabulas, skaitītu procentus un līdzjutējiem radītu neizpratni par notiekošo? Diez vai. Valga vairākiem latviešu spēlētājiem ir kā patvērums ar labiem finansiāliem noteikumiem, taču bez ilgtermiņa vīzijas. Ja “Valka/Valga” nespēj pielāgoties četru apļu turnīram, tad tādai komandai LBL nav jābūt. Punkts. Drīzāk vajadzētu uztraukties, ka pēdējos divos gados no LBL kartes pazuduši Saldus un Jelgava. Katrai no šīm pilsētām ir sava sporta skola, ir savi audzēkņi, taču noturēties uz ūdens tās nespēja. Iespējams, pie vainas nav tikai lokāli vietēji apstākļi, arī līgas kopējais tēls.

Reklāma
Reklāma

Lai LBL cienītu citi, to jāsāk cienīt pašiem. Kamēr atsevišķu klubu intereses būs augstākas par sakārtotas sistēmas radīšanu, par saulaināku nākotni nav vērts sapņot. Arī tur, kur šobrīd ar dzīvi, finansēm un notiekošo viss ir daudz maz kārtībā. Var klusēt. Var rēķināt, ka četru apļu turnīrā izbīdīt kādu favorītu ārpus trijnieka ir matemātiski grūtāk. Var rēķināt, ka lieku reizi neaizbraucot uz Valgu, sezona sanāks par dažiem simtiem lētāk. Bet var beidzot sakārtot nacionālo čempionātu, lai tas būtu interesants plašākam interesentu lokam.

Atgriežoties pie jau pieminētā Lietuvas piemēra, tad tieši tāda izvēla klubiem un līgai bija jāizdara 2013. gadā. Lietuvā tika lemts par četru apļu turnīru, tādējādi “Žalgirim” un citiem klubiem atsakoties no dalības VTB līgā. Trīs gadu laikā aiz lielo grandu mugurām ir izaudzis ļoti spēcīgs un ambiciozs vidusslānis. Šodien nevienu vairs nepārsteidz kāda Lietuvas izlases spēlētāja nonākšana nosacītā provincē. “Žalgiris” no LKL čempionāta trīs pēdējās sezonas ir iekļuvis Eirolīgas Top-16. ULEB kauss būs Paņevēžā un Vilņā, FIBA Čempionu līga – Klaipēdā un Utenā.
Kāpēc lietuvieši var visas spēles translēt video formātā (starp citu, arī igauņi var), kamēr mums ir tikai pāris translācijas nedēļā, kuras daudziem iespējamajiem līdzjutējiem drīz tiks paslēptas maksas platformā? Septiņas komandas no desmit – Eiropas klubu turnīros. Tāda ir šodienas LKL bāze. Ar vairāk kā 4000 skatītāju atklāšanas spēlē Klaipēdā, kur viesos bija mums neko neizsakošie Prieņi. Ar 4500 skatītājiem Kauņā uz “Žalgira” un “Juventus” (ne no Turīnas, no Utenas!) spēli. Ar 4000 uz “Lietkabelis” – “Žalgiris” maču, ar vairāk kā 2000 uz “Lietuvos Rytas” – “Nevežis” spēli. Cik atnāk Rīgā? Daži simti, bet galvaspilsētas nosacīti labākā komanda tur nemaz nespēlē. Ir kurp tiekties…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.