Pasaulē
Citur

Baltkrievija gatavojas Pompeo vizītei0


Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Foto – LETA/Reuters

Baltkrievija sagaida, ka valstī 1.februārī vizītē ieradīsies ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo, trešdien vēsta ziņu aģentūra BelTA, atsaucoties uz Ārlietu ministriju.

Pompeo kļūs par augstāko ASV amatpersonu, kas apmeklējusi Baltkrieviju ilgākā laika posmā – kopš Vašingtonas un Minskas attiecībās pirms vairāk nekā desmit gadiem iestājās atsalums.

Pompeo vizīte Austrumeiropā, arī Baltkrievijā, bija plānota iepriekš šomēnes, tomēr tā tika atcelta, vairojoties bažām par situācijas attīstību Irākā.

Baltkrievijā jau ceturtdaļgadsimtu valda autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko. Baltkrievija ir kaimiņvalsts Krievijas tuvākais sabiedrotais Eiropā.

ASV un Baltkrievija pēdējo mēnešu laikā strādā pie diplomātisko attiecību atjaunošanas, bet vēl augustā pie Lukašenko viesojās ASV nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons, lai runātu par kodolieroču neizplatīšanu.

ASV pēc 2006.gada Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām apsūdzēja Lukašenko “cilvēktiesību pārkāpumos, kas ir saistīti politiskām represijām”, un noteica Lukašenko sankcijas.

Saistītie raksti

Pēc sankciju noteikšanas Baltkrievija atsauca no ASV savu vēstnieku un pieprasīja, lai ASV vēstnieks dodas prom no Minskas.

2008.gadā Baltkrievija pieprasīja, lai darbinieku skaits ASV vēstniecībā tiek samazināts no 35 līdz pieciem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.