Publicitātes foto

Čeku loterijas izstrādātājs izvirzīts prestižai balvai 0

Viens no Latvijā vadošajiem “govtech” (publiskās pārvaldes tehnoloģiju) risinājumu izstrādātājiem “MobillyTX” ir izvirzīts prestižajai “World Summit Award” (“WSA”) balvai. “MobillyTX” risinājumu, kas ļauj digitāli administrēt valsts un pašvaldību resursus, balvai izvirzīja Latvijas IT klasteris.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

“WSA” balva tiek piešķirta par iedarbīgākajām digitālajām inovācijām, kam ir būtiska ietekme vietējā tirgū un sabiedrībā, nodrošinot radošu un viedu problēmas risinājumu.

“”MobillyTX” kopš 2013. gada strādā pie risinājumiem subsīdiju un pabalstu administrēšanas jomā, – mūsu risinājumi ir ieviesti Latvijas un Lietuvas pašvaldībās, esam aktīvā sarunu procesā ar Vācijas ie­stādēm. “MobillyTX” risinājums padara valsts un pašvaldību ikdienas darbu būtiski efektīvāku. Caurspīdīgā un automatizētā sistēma izslēdz krāpšanu un līdzekļu izsaimniekošanu, vienlaikus novēršot datu noplūdi un nodrošinot saņēmēja anonimitāti,” informēja Valdis Bergs, “MobillyTX” valdes priekšsēdētājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Efektīvo publiskā finansējuma sadales risinājumu Latvijā jau izmanto Jelgavas, Ogres un Liepājas pašvaldības, Lietuvā tas ieviests Šauļos un tiek testēts vairākās citās pilsētās Latvijā un ārvalstīs.

“MobillyTX” risinājums ļauj, piemēram, digitāli administrēt norēķinus sabiedriskajā transportā, ēdināšanas pakalpojumus skolās, norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem un jebkādus citus pabalstus, atvieglojumus, subsīdijas. Risinājums ir piemērojams veselības aprūpē, izglītības nozarē, transportā, lauksaimniecībā un citās jomās.

Latvijas IT klasteris norāda, ka “MobillyTX” risinājums apbalvojumam izvirzīts, jo tas palielina iedzīvotāju iesaisti publiskajā pārvaldē un nodrošina atvieglotu pašvaldību vai valsts pakalpojumu saņemšanu, samazina administratīvās barjeras un nodrošina cilvēku vienlīdzību.

Ar “MobillyTX” risinājumu ir iespējams palielināt valsts (pašvaldību) pārvaldes caurspīdīgumu un administrēt procesus, kas saistās ar pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem. Tādēļ “MobillyTX” ir izvirzīts “WSA” nacionālajā atlasē.

“WSA” ir Apvienoto Nāciju Organizācijas iedibināts starptautisks konkurss, kura mērķis ir atbalstīt uzņēmumus, kuru inovatīvie digitālie risinājumi palīdz uzlabot sabiedrības dzīves līmeni. Konkursā piedalās 180 valstu uzņēmumi, apbalvojums tiek piešķirts kopš 2003. gada. Konkursa rezultāti tiks paziņoti šā gada decembrī, bet 2020. gada pavasarī progresīvākie uzņēmumi tiks apbalvoti un aicināti uzstāties, stāstot par saviem risinājumiem “WSA Global” kongresā.

Šā gada jūnijā “MobillyTX” saņēma Vācijas–Latvijas Uzņēmējdarbības balvu kā gada labākais finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas valsts un pašvaldību sektoram piedāvā caurspīdīgus un kontrolējamus digitālos risinājumus efektīvai finanšu līdzekļu pārvaldei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.