Rūdijs Gobērs kārtējo reizi izdemolējis ASV izlases aizsardzību.

Basketbolā būs jauni čempioni – amerikāņi zaudē jau ceturtdaļfinālā 0

Francijas basketbola izlase trešdien sensacionāli pieveica ASV izlasi Pasaules kausa (PK) ceturtdaļfināla mačā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Francija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13) pārspēja ASV izlasi.

Francija pusfinālā tiksies ar Argentīnu, bet ASV čempionātu turpinās ar cīņām par piekto vietu. Vēlāk ceturtdaļfinālā tiksies Austrālija un Čehija, šī dueļa uzvarētājai pusfinālā tiekoties ar Spāniju.

Zīmīgi, ka Evans Furnjē ir vienīgais Francijas basketbolists, kurš visās PK spēlēs izcēlies ar vismaz desmit gūtiem punktiem, bet pēdējos trijos mačos viņš grozā sametis vismaz 20 punktus. Pēdējo reizi kāds no francūžiem to paveica tālajā 1963.gadā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 22 punktiem bija Furnjē, bet par punktu mazāk guva Rūdijs Gobērs, kura rēķinā arī 16 atlēkušās bumbas un trīs bloķēti metieni. ASV izlasē Donovans Mičels izcēlās ar 29 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām.

Pirmajā ceturtdaļā spēle bija līdzīga, bet otrajā francūži arvien vairāk bija pārāki zem groziem, turklāt pēc Nando de Kolo un Endrū Albisī tālmetieniem Francijai bija jau piecu punktu pārsvars (27:22). Uz to ASV atbildēja ar septiņiem punktiem, bet turpinājumā Francija guva deviņus punktus pēc kārtas, ar Furnjē gādību panākot septiņu punktu pārsvaru (36:29). Vēlāk francūži ieguva astoņu punktu pārsvaru, bet pēc ASV līdera Mičela pēdējās sekundes metiena pārtraukumā devās ar plus sešiem punktiem (45:39).

Trešā ceturtdaļa iesākās ar Nikolā Batuma precīzo tālmetienu (50:41), bet turpmākajās divās minūtēs komandām ar metienu realizāciju neklājās tik viegli. Tuvojoties ceturtdaļas otrajai pusei Mičels neatslāba un regulāri pieturēja bumbu, uzsākot ASV uzbrukumus. Spēlētājs arī nekautrējās uzbrukt grozam, un pateicoties viņa sniegumam, ASV lieliem soļiem tuvojās neizšķirtam. Mičels vairākkārt realizēja divpunktu un trīs punktu metienus, bet ceturtdaļas izskaņā realizētais trešais tālmetiens vadībā ar 66:63 izvirzīja amerikāņus.

Pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē ASV palielināja pārsvaru līdz plus pieci (70:65), tomēr pēc piecām nospēlētām minūtēm Franks Ntilikina ar precīzu tālmetienu panāca neizšķirtu (76:76). Brīdi vēlāk Gobērs jau panāca 80:76, bet mazāk nekā minūti līdz spēles beigām ASV jau bija sešu punktu deficīts. Kembam Vokeram bija iespēja izpildīt trīs soda metienus, no kuriem precīzs bija tikai viens, kamēr de Kolo nepilnas 20 sekundes vēlāk realizēja abus “sodiņus”, panākot 85:79. Atlikušajās sekundēs amerikāņi vairākkārt pārkāpa noteikumus, mēģinot mainīt spēles ritējumu, tomēr neveiksmīgi, zaudējot ar rezultātu 79:89.

Jau ziņots, ka otrdien ceturtdaļfinālos Argentīna ar 97:87 uzveica Serbiju, bet Spānija ar 90:78 guva virsroku pār Poliju.