Spānijas izlase pēc 13 gadiem sasniegusi Pasaules kausa izcīņas pusfinālu.

Spānija pēc 13 gadu pārtraukuma atkal pusfinālā 0

Spānijas vīriešu basketbola izlase otrdien ar grūtu uzvaru iekļuva Ķīnā notiekošā Pasaules kausa finālturnīra pusfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Spānija ceturtdaļfinālā ar rezultātu 90:78 (22:18, 24:23, 21:17, 23:20) pārspēja Poliju.

Spānija pusfinālā tiksies ar Čehiju vai Austrāliju.Tikmēr otrā pusfinālā Serbiju uzveikusī Argentīna tiksies ar ASV un Francijas mača uzvarētāju.

Uzvarētājiem ar 19 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Rikijs Rubio, kurš ar diviem tālmetieniem ceturtajā ceturtdaļā nodrošināja izšķirošo izrāvienu. Vēl 18 punkti bija Villijam Ernangomesam, 14 punktus guva viņa brālis Huančo, bet 16 punkti bija Rūdijam Fernandesam, kurš iemeta visus savus piecus tālmetienus.

Tikmēr poļiem ar 19 punktiem atzīmējās Entonijs Derels Sloters, 15 punkti bija Adamam Vačinskim, bet deviņi punkti un 11 bumbas zem groziem – Mateušam Poņitkam.

Spēles pirmajā puslaikā Spānija saskārās ar nopietnu Polijas pretestību, atrodoties nelielā vadībā, bet pārtraukumā dodoties ar piecu punktu pārsvaru. Otro puslaiku spāņi iesāka ar izrāvienu 12:3, kas deva jau 14 punktu pārsvaru. Šo handikapu poļi pacietīgi deldēja, līdz nepilnas sešas minūtes pirms pamatlaika beigām komandas šķīra vairs tikai četri punkti – 76:72.

Spāņi gan atguvās un pēc Rubio diviem tālmetieniem pārsvars pieauga līdz 13 punktiem. Sākoties pēdējai minūtei, handikaps bija jau 16 punkti, kas Serhi Skariolo ļāva cīņā iesaistīt rezervistus. Spāņi uzvarēja ar 90:78 un iesoļoja pusfinālā.

Spānija labāko četriniekā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2006.gada, kad tika kronēta par pasaules čempioni.