Praktiski
Manas tiesības

Bērni ārzemēs, vecīši sitas kā pliki pa nātrēm. Kā izdzīvot?0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Ja bērni devušies prom no Latvijas, lai nopelnītu sev un saviem bērniem labāku dzīvi, ko iesākt vecīšiem, kuri palikuši tepat un sitas kā pliki pa nātrēm, mēģinot iztikt ar minimālajām pensijām? VALDIS ZVEJNIEKCIEMĀ

Ja bērni nekādi nevar palīdzēt saviem vecākiem, tad vienīgā iespēja, ko šādos gadījumos vecākiem ļaudīm parasti iesaka mūsu valsts atbildīgās amatpersonas, ir lūgt palīdzību pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikts, ka krīzes situācijās pašvaldībām jāpiešķir saviem iedzīvotājiem naudas vai mantiskais pabalsts, piemēram, dzīvokļa pabalsts vai pabalsts veselības aprūpei. Jārēķinās ar to, ka pirms šādu pabalstu piešķiršanas katrā konkrētā gadījumā tiks izvērtēta iedzīvotāju materiālo resursu pieejamība pamatvajadzību nodrošināšanai, vispirms atbalstu sniedzot īpaši trūcīgiem ļaudīm.

Labklājības ministrijas speciālisti nepieciešamības gadījumā aicina vērsties savas reģistrētās dzīvesvietas pašvaldības sociālajā dienestā (katram ir tiesības arī uz bezmaksas sociālā darbinieka konsultāciju), lai kritiskā brīdī saņemtu atbalstu un palīdzību.

KONSULTĒJUSI LABKLĀJĪBAS MINISTRIJAS SOCIĀLĀS APDROŠINĀŠANAS DEPARTAMENTA VECĀKĀ EKSPERTE DACE TRUŠINSKA

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”?
18 minūtes
IK
Inga Kaļva-Miņina
Kultūra
“Mūsdienu komforta pasaulē lasīšana kļūst par ko līdzīgu dārzu ravēšanai vai malkas skaldīšanai!” Dzejnieks Valentīns Lukaševičs par latgaļu valodas vērtību
Intervija 20 minūtes
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ja liberālajā Rietumu sabiedrībā dažviet ir atļauta eitanāzija vai asistēta pašnāvība, tad kāpēc gan neļaut slimot ar Covid-19?
15 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
Lielauces centra iedzīvotāji pašu spēkiem līdz nepazīšanai izmaina savu daudzdzīvokļu namu pagalmu
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Urnu es saņēmu, bet kas tur iekšā? Es nezinu,” Dairis šokā par apbedīšanas biroja nekaunību 1
11 stundas