Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Bērnu slimnīcā aiztur vīrieti ar ierocim līdzīgu priekšmetu rokās 23

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) šonedēļ aizturēts vīrietis ar ierocim līdzīgu priekšmetu rokās.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Kā pavēstīja slimnīcā, 27.februārī BKUS poliklīnikas telpās atradās vīrietis, kuram rokas bija ierocim līdzīgs priekšmets. Ārste, kura pirmā pamanīja šo situāciju, nekavējoties ziņoja par iespējamiem draudiem slimnīcas apsardzes dienestam, kas savukārt informēja Valsts policiju (VP).

. Tika veikta klātesošo evakuācija uz drošākām telpām, kā arī noslēgta pacientu plūsma.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tas tika darīts, cenšoties nepievērst pastiprinātu apkārtējo uzmanību, lai lieki nesatrauktu pacientus un viņu vecākus.

Profesore Jana Pavāre, kura pirmā pamanījusi aizdomīgo gadījumu, norādīja, ka tas apliecina, cik būtiska ir nepārtraukta modrība un sagatavotība dažādām situācijām. Viņa atzina, ka veselības aprūpes speciālisti savā darba vidē arvien biežāk nonāk situācijās, kad rūpes par viņu pašu un pacientu drošību tiek pakārtota pacienta ārstēšanai un aprūpei.

“Nevienā sabiedriskā vietā, bet jo īpaši Bērnu slimnīcā, nav jāatrodas personām ar ieročiem – ne rotaļu, ne īstiem,” viņa uzsvēra.

Ierodoties notikuma vietā, VP pārstāvji veica pārrunas ar vīrieti, kā arī pārmeklēja viņu, konstatējot, ka aizdomīgais priekšmets nav īsts ierocis. Tomēr personai piederošajās mantās tika atrasti vairāki citi priekšmeti – gāzes baloniņi, nazis un kastete -, kas var tikt izmantoti, lai nodarītu kaitējumu cilvēkiem vai dzīvniekiem. Vīrietis apsardzes pavadībā pameta slimnīcas teritoriju, līdz ar to turpmāka situācijas eskalācija tika novērsta.

BKUS, reaģējot uz notikušo, apkopo informāciju un gatavo dokumentāciju, lai vērstos tiesībsargājošajās institūcijās. Šis incidents aktualizējis jautājumus, kas saistīti ar drošību veselības aprūpes iestādēs, kas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā sabiedrībā pieaugošo neiecietību, tajā skaitā – arī pret medicīnas personālu.

Pēc šī notikuma BKUS tika sasaukta krīzes vadības grupas sapulce, lai izvērtētu notikušo, kā arī stiprinātu drošības protokolu ievērošanu un reaģēšanas procedūru pilnveidošanu. Meklējot risinājumu drošības uzlabošanai, slimnīca izskata veidus, kā rast iespēju ieviest slimnīcā pastāvīgu policijas klātbūtni, kas nodrošinātu ātru reaģēšanu uz jebkādiem draudiem un potenciāli bīstamām situācijām.

Reklāma
Reklāma

BKUS atgādina, ka slimnīca ir vieta, kurā jāvalda augstākajiem drošības standartiem, lai aizsargātu visneaizsargātākos sabiedrības locekļus – bērnus un viņu tuviniekus. Tā aicina sabiedrību aktīvi iesaistīties drošības uzlabošanā, ziņojot par jebkādām aizdomīgām vai potenciāli bīstamām situācijām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.