VIDEO. Saulkrastos nolaupītās un noslepkavotās sievietes lietā iesaistās arī Ukrainas likumsargi. Policija atklāj sīkākas detaļas 30

2019.gadā Saulkrastos organizēta grupa, nolūkā gūt finansiālu labumu, nolaupīja Baltkrievijas pilsoni un pēc tam viņu noslepkavoja. Jau ziņots, ka par šo noziegumu 2022.gadā Latvijas Valsts policija aizturēja divus vīriešus. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar Ukrainas Nacionālo policiju, šā gada janvāra beigās Ukrainā tika aizturētas vēl divas aizdomās turētās personas.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

2019.gada 3.oktobrī Saulkrastos pazuda 1979.gadā dzimusi Baltkrievijas Republikas pilsone. Likumsargi izsludināja sievieti meklēšanā un uzsāka liela apjoma izmeklēšanas darbības, un noskaidroja, ka pret pazudušo veikts noziedzīgs nodarījums. Policisti noskaidroja, ka personu grupa jau iepriekš bija plānojusi izdarīt noziegumu pret sievieti.

Gatavojoties nolaupīšanai, šīs personas, proti, divi Latvijā dzīvojoši Krievijas pilsoņi, nozieguma izdarīšanā iesaistīja arī trīs Ukrainas pilsoņus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Izmeklēšanas laikā iegūta informācija, ka sieviete nolaupīta ar mērķi gūt finansiālu labumu – izkrāpt viņai piederošu daudzdzīvokļu māju kompleksu, izmantojot viltotu pilnvaru. Viens no noziedzniekiem uzdevies par potenciālo dzīvokļa pircēju un norunājis tikšanos ar īpašnieci, un tikšanās laikā viņa nolaupīta.

Pēc nolaupīšanas sieviete turēta nebrīvē, taču noziedznieku plāns izkrāpt viņai piederošos īpašumus nav izdevies, tāpēc viņi sievieti nogalinājuši.

2022.gada aprīlī un septembrī par minēto noziegumu Valsts policijas amatpersonas aizturēja 1956. un 1984.gadā dzimušus vīriešus – Krievijas Federācijas pilsoņus, kuriem ir bēgļu statuss Latvijas Republikā. Abiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, 2023.gadā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret divām personām.

Kriminālprocesā, pamatojoties uz līgumu par apvienotās izmeklēšanas grupas izveidi starp Latvijas un Ukrainu Republiku, notika sadarbība ar Ukrainas Nacionālo policiju, kā rezultātā par aizdomās turētiem tika atzīti arī trīs Ukrainas pilsoņi.

2024.gada 29. un 30.janvārī Ukrainas Nacionālā policija aizturēja divus aizdomās turētos Ukrainas pilsoņus, taču vēl viens līdzdalībnieks jau ir miris. Līdz ar to visas šajā lietā aizdomās turētās personas ir aizturētas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.