Ekonomika
Bizness

Bezdarba līmenis Latvijā novembra beigās nedaudz pieaudzis0

Foto: Kletr/Shutterstock

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, aģentūra LETA uzzināja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

2019.gada novembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 53 783 bezdarbnieki, kas ir par 1132 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēts 52 651 bezdarbnieks.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis novembra beigās bija Rīgas reģionā – 3,9%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 13,3%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā pirms mēneša.

Vienlaikus Kurzemē un Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis novembrī pieaudzis par 0,2 procentpunktiem un mēneša beigās bija attiecīgi 6,4% un 5,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, savukārt Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis pieaudzis par 0,3 procentpunktiem un bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Saistītie raksti

Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis šogad novembra beigās bija 3,7%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš.

Mēnesi iepriekš – 2019.gada oktobra beigās – Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.