Latvijā
Sabiedrība

Bīskaps: Laulības Covid-19 dēļ netiek atceltas, bet kristības gan0

Foto no LA arhīva.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ laulības lielākoties netiek atceltas, tomēr biežāk atceļ kristības bērniem un zīdaiņiem, atklāja Romas Katoļu baznīcas bīskaps Andris Kravalis.

Pārrunājot Covid-19 ietekmi uz laulību ceremonijām ar lielākajām draudzēm viņš noskaidroja, ka laulības netiek atceltas un sagatavošanās un formācijas darbs turpinās individuāli vai virtuāli.

Viņš atklāja, ka grūtības sagādā Laulības izziņu saņemšana, jo nepieciešami elektroniskie paraksti un ne visi nepieciešamie biroji ir atvērti. Tāpat problemātiski ir ar laulībām, kur viens no laulātajiem nav latvietis, jo nav zināms, vai robežas būs atvērtas un vai viesi varēs atbraukt.

Kravalis norādīja, ka laulātie apzinās, ka viesu skaits šī brīža situācijā ir jāsamazina, tomēr tas netraucējot gatavoties laulībām un lielākā daļa nemaina laulības datumu.

Jau ziņots, ka dzimtsarakstu nodaļās novērots, ka daudzi pāri pārceļ martā un aprīlī paredzētās precības uz vēlāku laiku, aģentūra LETA noskaidroja Tieslietu ministrijā (TM).

Ministrijā gan atzīmēja, ka pietiekami daudz pāru tomēr precas. Salīdzinoši pērn marta mēnesī tika noslēgtas 565 laulības, bet šogad līdz 25.martam noslēgtas 455 laulības.

TM piebilda, ka ārkārtējās situācijas laikā laulājamos laulā tikai liecinieku klātbūtnē, bez viesiem. Jaunus iesniegumus laulību reģistrācijai lielākoties visas dzimtsarakstu nodaļas pieņem tikai attālināti.

Kā vēstīts, līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Lietuvas uzņēmums, ar kuru lauza līgumu, tomēr vēlreiz cer tikt pie iespējas remontēt Deglava tiltu
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“LA” aptauja: Vai ārkārtas situācijā, kad noteikti pulcēšanās ierobežojumi, ļaudis apmeklē baznīcu?
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Žēl, ka izlaiduma nebija, bet tagad visi ceļi vaļā! Topošie studenti dalās sapņos
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
2 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pilskalnes Siguldiņa”, moku kambaris, trušu pilsētiņa un citi apskates vērti objekti. Ziedošā Zemgale – apceļo piesardzīgi!
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
VIDEO. ASV aizturētā afroamerikāņa nāve izraisa vardarbīgus protestus, grautiņus, laupīšanas. Tiek iesaistīta nacionālā gvarde
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Traģiska sestdiena Liepājā. Avārijā gājusi bojā nepilngadīga jauniete
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
4 stundas